Agrobarcie  (Domki)

Barcie 12 Barcie

Agrobarcie
ilość miejsc
2 (2 domki)
ceny od
200.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

500... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

W malowniczym regionie Mazur Garbatych posiadamy dwa domki położone na dużej, ogrodzonej działce z bezpośrednim dostępem do jeziora.

  Domek mały o pow. 75 m2 posiada salon, sypialnię, łazienkę i aneks kuchenny wzposażony w lodówkę, mikrofalówkę, kuchenkę elektryczną, naczynia kuchenne. Do domku przylega duży zadaszony taras. Domek duży- piętrowy składa się z dwóch niezależnych segmentów każdy po 80 m2 powierzchni. Posiada 2 i 3 osobowe sypialnie dla 9-10 osób, dwa salony wypoczynkowe z kominkami w tym jeden z bilardem, aneks kuchenny na piętrze i kuchnię na parterze. Na każdej kondygnacji są łazienki,jedna wyposażona w pralkę. Na zewnątrz tarasy z umeblowaniem. Działka zagospodarowana, dużo zieleni, drzew i krzewów ozdobnych, plac zabaw dla dzieci, boisko, zadaszony griil, nad jeziorem pomost, kąpielisko i sprzęt pływający. Na działce cisza, spokój i urocza przyroda zapewniają doskonały relaks.   Dodatkowy opis: W cenę wynajmu domku wliczone jest: - łowienie ryb w stawie - korzystanie ze sprzętu pływającego (kajaki,łódź,rower wodny) - korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego (bilard,tenis stiłowy,...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek z widokiem na jezioro (2)

img3
  • za domek od 200 PLN

Na parterze pokój z podwójnym miejscem do spania i łazienką, oraz duży taras. Na piętrze duża sypialnia dla 5 osób, łóżeczko dla dziecka oraz...

czytaj więcej

img3
  • za domek od 350 PLN

I część - parter Pokój z kominkiem, stołem bilardowym i komplet wypoczynkowy, obok dwie dwuosobowe sypialnie, kuchnia w pełni wyposażona,...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."