Domek letniskowy całoroczny  (Domki)

Jaśminowa - Jedwabno

Domek letniskowy całoroczny
ilość miejsc
8 (1 domek)
telefon

792... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Domek posiada ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem ciepłego powietrza do salonu, sypialni, kuchni, łazienki umożliwiające korzystanie z niego przez cały rok.
Ilość miejsc do spania 7-9 (3 pojedyncze + 4 podwójne).

Parter: salon z kominkiem, tv satelitarna, dwa łóżka (podwójne), aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, łazienka (prysznic, umywalka, WC).

Piętro: trzy sypialnie, pokój dwa łóżka (pojedyncze), pokój dwa łóżka (pojedyncze + podwójne), pokój jedno łóżko (podwójne).

Ogrodzona posesja, dwa garaże, łódź wiosłowa - drewniana 4 osobowa. Istnieje możliwość wyposażenia łodzi w silnik elektryczny wraz z akumulatorem 100 Ah (za dodatkową dopłatą), trzy rowery, grill, huśtawka, piaskownica dla dzieci, komplet mebli ogrodowych, miejsce na ognisko, drewno do kominka i na ognisko, jezioro - 300 m, własny pomost nad jeziorem, sklep, bar - 400 m, las - przy lesie.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."