„Dom nad Rozlewiskiem”  (Agroturystyka)

Jeziorowskie 16 Kruklanki

„Dom nad Rozlewiskiem”
ilość miejsc
28 (7 pokoi)
ceny od
140.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

604... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

„Dom Nad Rozlewiskiem” jest bardzo kameralnym gościńcem dla 28 osób, wyciętym niemal żywcem z XIX-wiecznej ryciny. Wyposażony stylowo, posiada 4 komfortowe apartamenty, idealne na rodzinny wypoczynek, 2 pokoje na romantyczny pobyt dla zakochanych, salę kominkową z bilardem, bawialnię dla dzieci oraz własne molo i plażę, z bezpośrednim dostępem do jeziora. „Dom Nad Rozlewiskiem” położony jest nad jeziorem Gołdopiwo - jednym z najczystszych i najpiękniejszych jezior na Mazurach, w miejscowości Jeziorowskie. Miejscowość ta sąsiaduje z puszczą Borecką jednym z największych, po Puszczy Piskiej, mazurskich masywów leśnych. Jeziorowskie jest oddalone 17 km od Giżycka, Bani Mazurskich i tyleż samo od Węgorzewa Min czas pobytu – 2noce. W cenie pobytu nasi Goście mają do dyspozycji: - bezpośredni dostęp do jeziora, molo z prywatną plażą, - 2 nowoczesne rowery wodne (czteroosobowy i pięcioosobowy, w tym jeden z baldachimem), - 2 kajaki, łódkę,...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 2-pokojowy 4-osobowy (1)

img3
  • za apartament od 350 PLN

Dwupokojowy z dużą łazienką i balkonem. Całość w amfiladzie. Miejsc sypialnych: 1pokój – duże łóżko małżeńskie, 2pokój – jedno łóżko wolnostojące...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."