Posiadłość Rospuda - Bogusława Frukacz  (Agroturystyka)

 10 Rospuda

Posiadłość Rospuda - Bogusława Frukacz
ilość miejsc
6 (3 pokoje)
ceny od
10.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

504... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy do malowniczo położonej Posiadłości we wsi Rospuda z bezpośrednim dostępem do jeziora. Osoby wymagające znajdą tu doskonałe warunki kameralnego wypoczynku.

Zapraszamy do Posiadłości we wsi Rospuda z piękną panoramą na jeziora: Kamienne i Rospuda.Teren wokół otwarty z bezpośrednim dostępem do wody, z własną plażą i pomostem.

Dla osób szukających noclegów nad jeziorem, oferujemy  przytulne  pokoje z łazienkami:

  • pokój dwuosobowy Standard - Zachodni o powierzchni 20 m2 z łazienką,
  • pokój dwu - trzyosobowy Standard - Południowy o powierzchni 20 m2 z łazienką,
  • komfortowy pokój dwu - trzyosobowy De-lux  o powierzchni 60m2, z pokojem kąpielowym i własnym tarasem.

Oferujemy pobyt z wyżywieniem, w otoczeniu pięknej przyrody Suwalszczyzny, w Posiadłości położonej nad jeziorami w strefie ciszy Chronionego Krajobrazu Doliny Rospudy.

Więcej szczegółów na stronie www.rospuda.com.pl

 

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 2 osobowy (1)

img3
  • za apartament od 190 PLN

Przedstawiamy dwu- trzyosobowy pokój De-Lux na Suwalszczyźnie o powierzchni 60 m2 z pokojem kąpielowym i własnym tarasem. Jest to pokój dla osób...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."