Klub Mazurski  (Ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe)

Wejsuny 27b Wejsuny

Klub Mazurski
ilość miejsc
33 (10 pokoi)
ceny od
160.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

603... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Klub Mazurski to obiekt stworzony z myślą o pobytach rodzinnych oraz aktywnym wypoczynku.   Organizujemy: szkolenia,  spotkania integracyjne i  inne   POKOJE: Pokoje wyposażone są w łóżka pojedyncze lub podwójne, łazienki z WC, telewizory, radia, suszarki. W większych pokojach sa lodówki.  Istnieje możliwość dostawki. Oferujemy pokoje 2,3,4 – osobowe oraz pokoje 5 osobowe pokoje typu studio.  DOMKI: Posiadamy 5, 6, 9 i 10 osobowe domki z łazienkami REKREACJA: - KORT TENISOWY, - BASEN  i  BRODZIK, - SPRZĘT WODNY: ROWERY WODNE, ŁÓDKI, KAJAKI, - SIŁOWNIA, - BOISKA  DO  SIATKÓWKI, - KĄPIELISKO, - PLAC  ZABAW, - TENIS STOŁOWY,   Położenie w środku Puszczy Piskiej na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich sprzyja wypoczynkowi.  Jeśli cenisz sobie dobry odpoczynek w miłej atmosferze, bezpieczeństwo, lubisz aktywnie spędzać wolny czas oraz jeśli lubisz domową kuchnię to jest to idealne miejsce dla Ciebie   Ośrodek znajduje się...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."