Ośrodek Wypoczynkowy ENERGETYK  (Ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe)

Wrzosowa 1 Ruciane-Nida

Ośrodek Wypoczynkowy ENERGETYK
ilość miejsc
76 (20 pokoi)
ceny od
35.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

885... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Ośrodek Wypoczynkowy ENERGETYK jest położony w sercu Puszczy Piskiej, na malowniczej skarpie usytuowanej nad brzegiem jeziora Guzianka Wielka, które łączy się od południa z jeziorem Nidzkim a od północnej części - przez śluzę Guzianka - z jeziorem Bełdany.

  Na ponad 11 tysiącach metrów kwadratowych działki, do dyspozycji naszych Gości mamy budynek główny, w którym znajduje się 18 pokoi trzy- oraz czteroosobowych, połączony z salą telewizyjną oraz jadalnią i kuchnią. Obok budynku głównego znajduje się boisko do gry w siatkówkę, koszykówkę lub piłkę nożną (na małe bramki), boisko do badmintona oraz plac zabaw dla dzieci. Mamy również miejsce do grillowania i bezpieczne miejsce na ognisko. Na terenie ośrodka znajduje się również pięć domków drewnianych, czteroosobowych, z dwoma pokojami, kuchnią oraz łazienką z prysznicem, WC i umywalką. Każdy domek jest w pełni wyposażony w meble, sprzęty kuchenne (kuchenka, lodówka, zlewozmywak, naczynia i zastawa) a także w zestaw mebli ogrodowych (stół, krzesła, parasol) oraz grill. Nasze domki to idealne miejsce pobytu dla rodzin z dziećmi. Bezpośredni dostęp do jeziora i własna linia brzegowa umożliwi naszym Gościom wypoczynek na wodą, korzystanie ze sprzętu wodnego...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 5 osobowy (2)

img3
  • za pokój od 210 PLN
  • za osobę 45 PLN

Pokój typu STUDIO z łazienką.

img3
  • za pokój od 200 PLN
  • za osobę 40 PLN

Pokój typu STUDIO z łazienką.

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."