"Chata pod dębem"  (Agroturystyka)

Zarybińska 7 Rybno

ilość miejsc
14 (1 domek)
ceny od
25.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

607... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Jeziora, lasy, rzeki, wędkarstwo, spływy kajakowe, rejsy żaglówką, ogniska,ZAPRASZAMY

Witamy serdecznie Chcesz wypocząć w ciszy i spokoju w malowniczym miejscu na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego z dala od codziennego zgiełku...zapraszamy  Jest to idealne miejsce dla wędkarzy, grzybiarzy, miłosników pieszychi rowerowych wędrówek. W ciszy i spokoju możesz odpocząć pływając żaglówką po jeziorze lub opalając sie na plaży. Jeśli lubisz czynnie spędzać wolny czas proponujemy spływy kajakowe rzeka Wel lub zwiedzanie okolic. Miejsce idealne dla rodzin z dziecmi i wszystkich ceniących ciszei spokój z dala od miejskiego zgiełku i hałasu. Do dyspozycji gości: * kuchnia z wyposażeniem * telewizor, kominek * 2 łazienki (ciepła woda) * 6 poko i (łącznie 14 miejsc noclegowych) * huśtawka, altanka, grill * plac zabaw dla dzieci * możliwość przyjazdu z zwierzętami * łódka, żagló wka, kajaki, windsurfing (sprzęty pływające) * możliwość gry w siatkówkę *...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."