DOMEK NAD JEZIOREM z własnym pomostem  (Domki)

Śniadowo - Mrągowo

DOMEK NAD JEZIOREM z własnym pomostem
telefon

660... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy Państwa do domku wypoczynkowego na Mazurach, położonego na skarpie, wśród zieleni i lasów, w strefie ciszy, nad jeziorem. Domek letniskowy o powierzchni ok. 50 m2 komfortowo pomieści 6 osób. Na ogrodzonej działce znajduje się kominek zewnętrzny. Na dużym tarasie znajduje się miejsce do odpoczynku zadaszone rozwijaną markizą. Do dyspozycji Gości przeznaczony jest przestronny pomost z możliwością ustawienia parasola i leżaków, które znajdują się w wyposażeniu domku. Wygodne zejście do wody zapewnia drewniana drabinka. Do Państwa dyspozycji jest także rower wodny oraz łódka wiosłowa. DOMEK LETNISKOWY wynajmowany jest od kwietnia do końca września, w lipcu i sierpniu tylko na okresy tygodniowe od soboty do soboty. Więcej informacji także na stronie internetowej www.sniadowo.eu. (pełna oferta i cennik). W DOMKU: - 1 pokój na parterze (łóżko 2 osobowe), w pokoju znajduje się kominek - 1 pokój na piętrze (łóżko 2 osobowe + 2 łóżka jednoosobowe), z pokoju wyjście...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."