Mazurska Noc Kabaretowa 2012

A A

Mazurska Noc Kabaretowa,  imprezy w mrągowie,  mazurska noc kabaretowa,  kabarety mrągowo,  noc kabaretowa mrągowo,  amfiteatr w mrągowie,  noc kabaretowa

Zobacz również

Jezioro Czos
Nadbrzeżna 1

Malownicze Mrągowo już od kilkunastu lat gości najlepsze polskie grupy kabaretowe oraz wykonawców muzyki rozrywkowej. Mazurska Noc Kabaretowa to wyjątkowe widowisko kabaretowo - muzyczne pokazujące, że Polska jest najbardziej rozśpiewanym narodem.

Noc kabaretowa 2012


Wszystkich miłośników programów kabaretowych oraz dobrej muzyki zapraszamy na najbardziej wyjątkową noc w regionie. Mrągowo już po raz kolejny gościć będzie najbardziej znanych i lubianych przez publiczność artystów sceny kabaretowej. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie PAKA gwarantuje bez wątpienia najlepszą tego typu letnią imprezę w 2012 roku.

 

Mazurska Noc Kabaretowa


Tegoroczna Mazurska Noc Kabaretowa będzie miała miejsce 14 lipca 2012 roku w odremontowanym amfiteatrze nad przepięknym jeziorem Czos. Podczas nocy kabaretowej wystąpią najlepsi koneserzy sztuki kabaretowej biorący udział w dużych imprezach plenerowych. Wśród grup kabaretowych obejrzymy: Grupę Mo Carta, Hrabi, Łowców B.,Limo, Smile, Elita i Liquidmime. Na scenie mrągowskiego amfiteatru wystąpią również: Ireneusz Krosny, Artur Andrus, Alicja Węgorzewska, Zbigniew Wodecki, Maciej Miecznikowski, Piotr Bukartyka oraz zespołu Motema Africa a także orkiestra Kukla Band.

Udział w niezwykłym wydarzeniu jakim jest Mazurska Noc Kabaretowa to niewątpliwie gwarancja świetnego żartu, wyśmienitej muzyki oraz wesołego klimatu.

Sprzedaż biletów "PAKA" rozpocznie się 15 maja 2012 r.

 

Źródło: Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej
www.it.mragowo.pl

avatar

akceptuję regulamin

avatar

Joanna - Gizycko 2012-07-03 17:57 (użytkownik niezalogowany)

Witam, czy podczas nocy kabaretowej, całego tego seansu robione są jakieś przerwy na kanapkę, toaletę? Jak to wygląda w rzeczywistości, ktoś na tym był i się podzieli?;)
Pozdrawiam

avatar

Marty 2012-05-10 07:09 (użytkownik niezalogowany)

też uwielbiam kabarety i za dobry występ dałbym sie pokroić, ale takiego zawodu, jaki spotkał mnie w zeszłym roku po 13 nocy, nie przeżyłem nigdy: to nie była noc kabaretowa, tylko noc muzyczna z promowanymi na siłę uczestnikami "Bitwy na głosy" i nikomu nieznanych przebierańców prosto z Afryki (nota bene małośmiesznych).Z zapowiedzi wynika, że wystąpią dokładnie Ci sami artyści co w zeszłym roku, lecz mimo to, życzę wszystkim udającym się na imprezę miłych wrażeń i zerwanych boków (ze śmiechu :)

avatar

Justyna - Suwałki 2012-04-18 20:56 (użytkownik niezalogowany)

Coś się komuś pomyliło albo w tym roku wystąpią ci sami artyści co w zeszłym. Możliwe??

avatar

Inga P. 2012-03-21 15:51 (użytkownik niezalogowany)

Kocham kabarety! Uważam że z naszymi polskimi artystami nie równają się żadne grupy zagraniczne. Uwielbiam wszelkiego rodzaju eventy z kabaretami w roli głównej. Doskonała zabawa i przede wszystkim wiele śmiechu. Polecam!

avatar

Jolanta 2012-03-20 15:10 (użytkownik niezalogowany)

Występy polskich kabaretów zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Mamy na prawdę zdolnych artystów i powinniśmy być z nich dumni. Ja osobiście wprost przepadam za skeczami kabaretowymi a w szczególności scenki Łowców B. - są fantastyczni! Oczywiście nie zabraknie mnie na Mazurskiej Nocy Kabaretowej, mieszkam w Mrągowie więc będzie blisko ;D

avatar

Ewa - Chełm 2012-03-15 15:07 (użytkownik niezalogowany)

Byłam na kabaretonie, który odbywał się w Lublinie na Łowcy.B. Powiem Wam, że niezależnie gdzie w Polsce chłopaki dawali by występ pojechałabym bez zastanowienia. Są fenomenalni, dawno się tak nie uśmiałam!!! Dlatego też wprost nie mogę się doczekać Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie :) Z pewnością mnie tam nie zabraknie :)))

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."