Zobacz także

6. Mazurski Moto Show w Ełku

A A

ełk mazurski moto show,  mazurski moto show ełk,  mazurski moto show

Mazurski Moto Show to impreza dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W Ełku na publiczność czekać będą widowiskowe wyścigi, zapierające dech w piersiach pokazy oraz wiele innych atrakcji. Tej imprezy po prostu nie można przegapić.

6. Mazurski Moto Show to przede wszystkim cztery strefy, które koniecznie trzeba odwiedzić. Szczególnie warta polecenia jest pierwsza, gdzie odbędą się wyścigi na ¼ mili. Wezmą w nich udział nie tylko samochody, ale również motocykle, ciężarówki, autobusy i ciągniki.

Serwis Mazury.com sprawuje oficjalny patronat medialny nad wydarzeniem.


Oprócz wyścigów w programie imprezy znalazły się pokazy kaskaderskie oraz stunt w wykonaniu mistrza świata Rafała Pasierbka. Specjalnie przygotowany tor do off roadu posłuży do pokazu ekipy Lotto Time, ale swoje umiejętności zaprezentują na nim również zawodnicy FMX z akrobacjami na motorach. Nie zabraknie też joungtimerów, które w ubiegłym roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a dołączą do nich potężne monster trucki! Zaprezentują one widowiskową destrukcję samochodowych wraków. Jeśli dla kogoś będzie jeszcze za mało adrenaliny, organizatorzy proponują loty widokowe helikopterem lub paralotnią nad Mazurami oraz skoki na bungee.

Wśród atrakcji nie zabraknie też propozycji dla rodzin z dziećmi, na które czekać będzie Strefa Family. Na powierzchni ponad dwóch hektarów maluchy będą mogły hasać wśród dmuchawców, zjeżdżali i skakańców.

Kolejną dużą strefą jest Park Maszyn, gdzie odbędzie się Mazurski Chillout, który przeprowadzi 2Speed.pl Tuning Klub Polska. Auta tuningowane, zabytkowe, ciężarówki i kluby będą rywalizować w wielu różnych konkurencjach, jak na przykład najszybsze auto, najlepsza felga czy wydech. Na jednym z parkingów będzie można spotkać, porozmawiać i podpatrzeć zawodników oraz zdobyć ich autografy.

Fani rozgrzanych do czerwoności silników i niesamowitej prędkości pamiętają także o ludziach chorych i potrzebujących pomocy. W związku z tym imprezie będzie towarzyszyła akcja społeczna polegająca na zbiórce krwi oraz szpiku kostnego.

Te wszystkie atrakcje już 9 sierpnia w Ełku. Zapraszamy!

Więcej informacji: www.mazurskimotoshow.pl

avatar

akceptuję regulamin

Mazur Z Mazur 2015-07-24 16:36

Dzięki za informację - na pewno będę!

avatar

Ilona - Łomianki 2015-07-23 16:38 (użytkownik niezalogowany)

Zapowiada się fajnie :) Chętnie przyjadę na imprezę, bo chociaż sama nie jestem wielką fanką motoryzacji, ale mój mąż jest :D

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."