Zobacz także

6. zimowe zawody motoparalotniowe „Winter Masuria Paramotor Cup”

A A

mazury paralotnie

Jesteś fanem motoparalotniarstwa? Czynnie uprawiasz ten sport? Ta impreza jest dla ciebie! Mamy na myśli 6. edycję zimowych zawodów „Winter Masuria Paramotor Cup”, które odbędą się w dniach 16-18 lutego 2018 r. w malowniczej miejscowości jaką są Rostki koło Pisza.

Zawody zostaną podzielone na dwie kategorie:
• dla zawodników Kadry Narodowej czyli kategoria sportowa (obowiązkowo musi być licencja sportowa);
• kategoria rekreacyjna dla pilotów latających na co dzień rekreacyjnie, ale chcących wziąć udział w przygotowanych dla nich konkurencjach(obowiązkowo ŚK i ubezpieczenie).

Rywalizacja nie będzie trudna, piloci z mniejszym doświadczeniem otrzymają zadanie wylądowania w wyznaczonym celu oraz strącenia przysłowiowych „pachołków”. Jury oceni również czysty start na samym początku konkurencji. Prawda, że to nic trudnego?

Organizatorzy zadbali o to, by zgromadzona publiczność również mogła poczuć zastrzyk adrenaliny. Specjalną atrakcję stanowić będą loty widokowo-zapoznawcze na motoparalotni. Chętni proszeni są o wcześniejszą rezerwację miejsc. Lot z doświadczonym pilotem można też będzie zarezerwować w biurze zawodów już po rozpoczęciu imprezy. Co oprócz tego?

W trakcie zawodów widownia będzie mogła na własne oczy zobaczyć najlżejszą na świecie uprząż ppg i do swobodnego latania. Ponadto w programie znalazł się też test day na napędy Minari Engine Poland.

Organizatorzy informują, iż dla uczestników zawodów rekreacyjnych przewidziano atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w zawodach należy wcześniej się zarejestrować i uiścić wpisowe w wysokości 100 zł. Startujący zawodnicy mają zapewnione:
• ciepłą kawę i herbatę na startowisku,
• ognisko,
• kiełbasę z ogniska,
• gorącą zupę na startowisku,
• specjalne pomieszczenie do ogrzania się i przechowywania sprzętu niedaleko startowiska.

Szczegółowy program imprezy


16 lutego, piątek
Rejestracja pilotów – Biuro zawodów, świetlica w Rostkach

17 lutego, sobota – startowisko Rostki
8:00 rejestracja pilotów – biuro zawodów
8:30 brefing i przeszkolenie dotyczące bezpieczeństwa
9:00 pierwsze konkurencje
9:00-15:00 loty widokowo-zapoznawcze motoparalotnią jako pasażer – rejestracja w biurze zawodów
12:00 przerwa
13:00 druga odsłona konkurencji
13:00-14:00 pokazy motoparalotniowe
9:00-14:00 prezentacja sprzętu
19:00 rozdanie nagród
20:00 możliwy wieczór integracyjny pilotów

18 lutego, niedziela – startowisko Rostki
10:00-13:00 ewentualne dokończenie konkurencji
10:00-13:00 ewentualny freefly dla pilotów po konsultacjach z organizatorem

Podczas imprezy w powietrze będzie mógł wznosić się tylko dron organizatora. Media i fotografowie, chcący wykonywać zdjęcia na ziemi, muszą zgłosić się uprzednio kilka dni przed imprezą o akredytację medialną do organizatora pod email: mazuryparalotnie@vp.pl

W trakcie zawodów motoparalotniarze, nie będą mogli korzystać z kamer sportowych na kaskach. Piloci nie startujący w zawodach, a chcący polatać w trakcie imprezy, muszą obowiązkowo zarejestrować się w biurze zawodów i przejść przeszkolenie z bezpieczeństwa.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w zawodach, mogą wcześniej rejestrować się tutaj >>>

Przypominamy, że od 2015 r. impreza poświęcona jest pamięci Jana Młodyszewskiego, wspaniałego klubowiczowa i najlepszego pilota ppg, latającego akrobacje motoparalotniowe.

Więcej informacji: mazuryparalotnie.pl

avatar

akceptuję regulamin

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."