Andrzejki na Mazurach

A A

zabawy andrzejkowe,  zabawy na andrzejki,  wypoczynek na mazurach,  weekend na mazurach,  miasteczko mrongoville,  pomysł na andrzejki,  zabawa andrzejkowa

Tegoroczne Andrzejki wypadają w noc z 29 na 30 listopada. Zabawy andrzejkowe to ostania okazja do hucznych imprez przed nadchodzącym adwentem. A czy Ty masz już pomysł na Andrzejki? Jeśli nie, zobacz co oferują Ci Andrzejki na Mazurach.

Weekend w Spa


Weekend w Spa to doskonały pomysł na Andrzejki dla całej rodziny i nie tylko. Liczne hotele Spa na Mazurach przygotowały specjalną ofertę andrzejkową dla wszystkich, którzy pragną dobrą zabawę połączyć z profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi. Zastanów się już dziś ile przyjemności i pozytywnych wibracji przyniesie Ci weekend w jednym z luksusowych kompleksów Spa na Mazurach. Poczuj pełne odprężenie i zamień jesienną nostalgię na fantastyczną zabawę połączoną z relaksem i zabiegami upiększającymi. Hotele Spa to świetna propozycja dla rodziców chcących spędzić Andrzejki razem ze swoimi pociechami. Place zabaw, baseny i zjeżdżalnie wodne zapewnią najmłodszym wiele godzin wyśmienitej zabawy. Z kolei rodzice do woli mogą przebierać w wielu kuracjach upiększających oraz aromatycznych masaży całego ciała. Pozwól sobie na odrobinę luksusu i zabierz swoich bliskich na fantastyczny weekend w Spa, gdzie zabawa andrzejkowa z pewnością będzie niezapomniana.

Zobacz co mają Ci do zaoferowania ekskluzywne bazy noclegowe i wybierz najbardziej atrakcyjną propozycję andrzejkową dla siebie. Zobacz: Hotele Spa na Mazurach

 

Miasteczko Mrongoville

 

Relaksacyjne zabiegi w Spa to tylko jedna z licznych propozycji aby spędzić fantastyczne Andrzejki na Mazurach. Mrągowo to jedna z najbardziej popularnych miejscowości Warmii i Mazur i chyba każdy zna miasteczko Mrongoville. W tym roku największa atrakcja turystyczna miasta oferuje spędzenie niezapomnianych Andrzejek 2011 w magicznym Mrongoville w Mrągowie.

Zobacz także: Miasteczko Mrongoville - Mrągowo

Andrzejki na Mazurach spędzone w Mrągowie to fantastyczny pomysł na ostatnią noc listopadową. Na wczasowiczów czekają liczne atrakcje i zabawy andrzejkowe jak np. lanie wosku po kowbojsku czy przepowiadanie przyszłości przez indiańską wróżkę. Zabawy na Andrzejki w Mrongoville połączone będzie ze smacznym poczęstunkiem w postaci wielu tradycyjnych potraw i zup. Każdy znajdzie coś dla siebie a dla najbardziej wytrwałych świętujących przewidziane są atrakcyjne konkursy z nagrodami. Andrzejki na Mazurach spędzone w urokliwym Mrągowie zapewnią wiele godzin fantastycznej zabawy i niezapominanych przeżyć. Miasteczko Mrongoville to świetny pomysł na Andrzejki, które zbliżają się szybkimi krokami.

Wybierając się na Andrzejki na Mazurach zobacz wcześniej jaka czeka Cię pogoda. Przeczytaj: Pogoda na Mazurach listopad 2011

 

Zabawy andrzejkowe


Każda zabawa na Andrzejki kojarzy się z licznymi wróżbami andrzejkowymi. Obecnie patrzymy na to z przymrużeniem oka jednak chętnie dla zabawy i przyjemności korzystamy z wróżb aby w miłej atmosferze razem z przyjaciółmi "przepowiedzieć przyszłość". Najpopularniejsze wróżby andrzejkowe to oczywiście lanie gorącego wosku, ustawianie butów które świadczą o kolejności wyjścia za mąż, ciastka z wróżbą czy w końcu losowanie imion przyszłych partnerów. Te i wiele innych wróżb sprawia, że zabawy andrzejkowe są wyjątkowo i stają się sympatyczną imprezą w gronie najbliższych.

 

Nie masz czasu na andrzejkową wyprawę na Mazury? Spędź tu Sylwestra! Zobacz jakie atrakcje czekają na wszystkich gości: Sylwester na Mazurach

avatar

akceptuję regulamin

avatar

Ola 2011-11-30 16:56 (użytkownik niezalogowany)

Wszystkim Andrzejom życzę wspaniale spędzonych imienin! Ja planowałam dla mojego męża (też Andrzeja :)) weekend w Spa, ale w końcu zdecydowałam się na Mrongoville. Z niecierpliwością czekam na relację z wypadu :)

avatar

Andrzej 2011-11-28 16:50 (użytkownik niezalogowany)

Co prawda imprezowy weekend jest już za nami, ale i tak zamierzam moje imieniny spędzić w jakiś ciekawy sposób. Może skorzystam z tych pomysłów? Szczególnie ciekawie brzmią andrzejki w kowbojskim stylu. Coś w sam raz dla prawdziwych facetów ;).

avatar

Anna 2011-11-25 13:32 (użytkownik niezalogowany)

Uwielbiam wolny czas spędzać w luksusowych Spa. Wiem, że na Mazurach znajduje się wiele obiektów do wyboru, które mają bardzo bogatą ofertę różnorodnych zabiegów kosmetycznych oraz kuracji upiększających. Trudno się zdecydować na jeden ;) nie mniej jednak bardzo podoba mi się pomysł spędzenia Andrzejek w jednym z ekskluzywnych hoteli i ośrodków Spa.

avatar

Marta 2011-11-15 14:18 (użytkownik niezalogowany)

Zawsze w andrzejkowy wieczór spotykam się ze znajomymi i tradycyjnie nie może obejść się bez andrzejkowych wróżb. Fantastycznym pomysłem na spędzenie tegorocznych andrzejek jest miasteczko Mrongoville. Nigdy nie byłam w Mrągowie a nadchodząca impreza może być dobrym ku temu powodem ;) świetny pomysł!

avatar

Sławek 2011-11-14 16:35 (użytkownik niezalogowany)

Uważam, że Andrzejki w Spa to genialny pomysł! Dziękuję za artykuł, bo dzięki niemu wiem już jak spędzę tegoroczną zabawę andrzejkową. Będę się relaksować i odpoczywać z całą rodziną! a co! każdemu należy się czasem odrobina luksusu i przyjemności ;)

avatar

Joasia 2011-11-14 16:35 (użytkownik niezalogowany)

Andrzejki na Mazurach? Nigdy o tym nie myślałam. Bardzo fajnie zrobić coś innego! Szczególnie interesująco brzmi oferta Miasteczka Mrongoville :). Zastanawiam się jak wygląda lanie wosku po kowbojsku albo co ta indiańska wróżka mogłaby mi wywróżyć... Kto wie, może tak właśnie spędzę tegoroczne andrzejki. A co wy o tym myślicie?

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."