Pałac i Folwark Galiny  (Zamek, pałac, dworek)

Galiny 110 Galiny

Pałac i Folwark Galiny
ilość miejsc
84 (36 pokoi)
telefon

761... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Walentynki

Walentynkowy pobyt w Galinach

 

W zabytkowych wnętrzach miłość kwitnie …

 

WALENTYNKOWY POBYT W GALINACH

10.02 – 17.02.2019r.

Tonące w blasku świec zabytkowe wnętrza, ciepło rozpalonego kominka, wyborny smak potraw, delikatny aromat wina… Romantyczny Pałac i Folwark Galiny to wymarzone miejsce dla zakochanych. Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa do spędzenia niezapomnianych chwil przepełnionych miłością                              w klimatycznym Majątku Galiny.

 

Proponujemy Państwu:

·      kieliszek wina musującego na powitanie

·      1 lub 2 noclegi w XIX-wiecznym Folwarku lub XVI – wiecznym Pałacu

·      pyszne i zdrowe śniadania

·      romantyczną kolację przy pięknie nakrytym stole, z przygotowanym specjalnie na ten wieczór menu i lampką wina oraz nastrojową muzyką gitarową przy kominku*

·      przejażdżkę saniami lub bryczką (w zależności od aury) po wichrowych wzgórzach i malowniczych ścieżkach Szlaku Trzech Stawów

 

*  muzyka gitarowa umili romantyczny wieczór od 18.00 do 21.00 w dniach  14.02.2019 oraz 16.02.2019

Koszt pakietu dla pary: 610 PLN (pobyt z 2 noclegami)

Koszt pakietu dla pary: 410 PLN (pobyt z 1 noclegiem)

Specjalnie na ten czas, dobę hotelową dla naszych Gości zaczynamy o godzinie 12.00

Za pobyt w apartamencie w XVI-wiecznym pałacu dopłata 70 zł/doba/osoba

W cenie pobytu również:  sanki, łyżwy, narty biegowe i przygotowane do nich trasy, wędki i stawy pełne ryb, nordic walking, gry planszowe, parking strzeżony, dostęp do Internetu.
 

 

Ponadto, na życzenie Gości:

STADNINA KONI GALINY I SZKOŁA JAZDY KONNEJ ZAPRASZA NA:
przejażdżki bryczką, naukę jazdy i oporządzania konia, jazdę konną dla początkujących i zaawansowanych, jazdę w terenie.

RUSKA BANIA

Zapraszamy do  tradycyjnie  zbudowanej z bali i naturalnego kamienia, opalanej drewnem, ruskiej bani. To sprawdzony od wieków naturalny, prosty rytuał przynoszący odprężenie ciału i radość dla ducha.

 

MASAŻE – 10% RABATU

Oferujemy masaże relaksacyjne, klasyczne i sportowe – dla Pań i Panów.

 

TERMY WARMIŃSKIE – 10% RABATU

Gorąco polecamy wizytę w ośrodku termalnym znajdującym się w Lidzbarku Warmińskim, 25 km od Galin. Jest to jedyny taki obiekt w północnej Polsce, oferujący szereg atrakcji wodnych jak i rozbudowaną strefę saun.

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."