Beach Party Węgorzewo 2018

Miejscowość:
Węgorzewo
Miejsce imprezy:
Plaża Mamry
Data rozpoczęcia:
2018-08-10
Data zakończenia:
2018-08-10
Godzina rozpoczęcia:
17:00:00

Beach Party Węgorzewo 2018 to nowatorska impreza muzyczna w Węgorzewie, której pierwsza edycja odbędzie się 10 sierpnia 2018 roku na plaży miejskiej nad jeziorem.


Niepowtarzalne piękno natury będzie idealnym tłem dla imprezy plenerowej w stylu Electronic Dance Music. Najwyższy poziom muzycznych aranżacji zapewnią największe gwiazdy polskiej sceny EDM. W ramach imprezy odbędzie się ogólnopolski konkurs na najlepszego DJ-a oraz zorganizowane zostaną akcje edukacyjno-ekologiczne. Będzie to impreza w sposób intensywny promująca Mazury i Węgorzewo, jako miasto otwarte na nowe pomysły i idee.

Koncert zostanie przeprowadzony w malowniczej scenerii Plaży Mamry - sztandarowej inwestycji ostatnich lat Gminy Węgorzewo, zrealizowanej dzięki absorpcji środków unijnych. 

Ważnym elementem projektu w warstwie artystycznej będzie Konkurs na najlepszego DJ-a o nagrodę "Grand Prix"  Węgorzewo 2018. Nad konkursem będzie czuwało  profesjonalne jury, a dla zwycięzców  zostaną przygotowane atrakcyjne nagrody. Zainteresowanie muzyką klubową jest w tej chwili bardzo duże, nie tylko wśród młodszego  pokolenia.

Sezon wakacyjno-urlopowy oraz długi weekend w tym czasie jest dodatkowym atutem na przyciągnięcie dużej liczby uczestników -  mieszkańców, osób odpoczywających na Mazurach, ale także wszystkich tych, którzy chcieliby przyjechać do Węgorzewa na Beach Party. Imprezy z muzyką klubową na plażach są w tej chwili ogólnopolską tendencją, szczególnie nad morzem, ale też i w miastach nie kojarzonych z plażami (np. Płock, Nysa). Beach Party w Węgorzewie powinno stać się wizytówką Warmii i Mazur w zakresie promocji muzyki klubowej.Beach Party Węgorzewo 2018 zyskało wsparcie mediów zajmujących się muzyką klubową, w tym radia ESKA  oraz rodzimych przedsiębiorców. Firma NORTHMAN ufundowała nagrody a niewątpliwą atrakcją imprezy będzie wjazd artystów bezpośrednio na scenę na luksusowych jachtach firmy NORTHMAN w świetle jupiterów.

Muzyka klubowa to także efekty pirotechniczne, efekty świetlne i urokliwe tancerki  na scenie. Wszystko to zobaczymy na Plaży Mamry. Ale o sile imprezy zaświadczą przede wszystkim artyści. A na scenie czołówka polskich DJ-ÓW, wśród nich MATT5KI, prywatnie węgorzewianin od urodzenia.

Program szczegółowy
17:00 - 18:00 Dj Contest
18:00 - 18:45 Marcyk
18:45 - 19:30 MetYou
19:30 - 20:15 Wutes
20:15 - 21:00 Chellminsky
21:00 - 22:00 Matt5ki
22:00 - 23:00 Nina Suerte
23:00 - 00:00 Hazel
00:00 - 01:00 I.GOT.U
01:00 - 02:00 Dj Inox
02:00 - 03:00 Dj Quiz
03:00 - 04:00 Bounce Inc.
04:00 - 05:00 Meisal

Bilety już od 30 zł.

Źródło: materiały prasowe

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."