DWA DOMY LETNISKOWE DO WYNAJĘCIA  (Domki)

Bogaczewo 40C Bogaczewo

DWA DOMY LETNISKOWE DO WYNAJĘCIA
telefon

534... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

wolny termin 11-18 sierpień!

  Proponujemy do wynajęcia dwa domy letniskowe w miejscowości Bogaczewo przy trasie Mikołajki-Giżycko.     Bogaczewo to typowa wieś letniskowa, położona nad jeziorem Bocznym (południowo-zachodnia zatoka jeziora Niegocin) na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich (ok.12 km od Giżycka ).     Dom nr 1 do 7 osób Dom nr 2 do 9 osób     Każdy dom położony jest na odrębnej, ogrodzonej działce (800 m2 każda). W odległosci 30 m znajduje się jezioro Boczne. Oferujemy: DOM 1     Na parterze znajduje się:         Pokój dzienny (ok.25m2) z kominkiem (drewno przygotowane) i sprzętem RTV.         Kuchnia z aneksem jadalnym (ok.15m2), z pełnym wyposażeniem (lodówka, kuchenka gazowa 4-palnikowa, kuchenka mikrofalowa, pralka automatyczna, zmywarka, ekspres do kawy, komplet naczyń itp.).         Łazienka z natryskiem i wc         Dwie sypialnie 2-osobowe (ok.15-16m2) i pomieszczenie gospodarcze na rowery, wędki, ponton. (ok. 16m2).         Z...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."