Chata Wuja Toma-Hosteria na Mazurach  (Pensjonaty)

Okrągłe 1a Dąbrówno

Chata Wuja Toma-Hosteria na Mazurach
telefon

500... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Boże Narodzenie

Zapraszamy na mazurskie, ciepłe i radosne Boże Narodzenie na pograniczu Warmii i Mazur. W miejscu gdzie, czas płynie wolniej, dzika przyroda ukazuje swe piękne surowe oblicze a oddech świeżego powietrza zachęca do długich spacerów po świątecznych, sutych posiłkach. Wieczorami królują świece i ogień w kominku a goście degustują lokalne specjały w rodzinnej atmosferze.

Na gości czekają:

Niebanalnie urządzone klimatyczne wnętrza, tematycznie zaaranżowane pokoje wyposażone w przedmioty  z "duszą" i ręcznie malowane meble, sala kominkowa, sala gier i zabaw, winna piwniczka i kranik z piwem. Pachnąca lasem choinka, ogień w kominku, sanie z dzwoneczkami, domowe wypieki i naleweczki.

W programie:

- lukrowanie świątecznych pierniczków i cynamonowych ciasteczek wyrabianie fantazyjnych ozdób choinkowych

- wyrabianie fantazyjnych ozdób choinkowych z naturalnych i niebanalnych surowców i konkurs na najładniejszą z nich ( nagroda niespodzianka )

- atrakcje na świeżym powietrzu:  dla dziecki kulig na zabytkowych saniach i małych sankach, dla dorosłych ognisko z grzańcem i świątecznymi nalewkami, narty biegowe, wycieczki krajoznawcze, wędkarstwo podlodowe, nacieranie śniegiem, spacery po mazurskich bezdożach

- tradycyjna kolacja wigilijna z 12 staropolskich potraw: mazurskie ryby na różne sposoby, domowe ciasta, ogień w kominku, pachnące sianko, opłatki, pachnąca lasem choinka

- dla chętnych pasterka do zabytkowego kościoła parafialnego w Dąbrównie

- leniuchowanie przy suto zastawionym stole pełnym wytrawnych pyszności i słodkości

- kulinarne podróże dookoła świata w świateczne dni

- wycieczki krajoznawcze, możliwość zwiedzania zabytkowego kościółka ewangelickiego w Dąbrównie

W menu:

uroczyste śniadania w formie szwedzkiego stołu: deski pełne mięsiw pachnących ziołami, wędlin, domowych pasztetów, serów, jajek, domowych przetworów i dodatków

wigilijna wieczerza z 12 tradycyjnych potraw m.in.smakowite przystawki, kresowe gryczane pierogi z bryndzą, tradycyjne z kapustą i grzybami, barszczyk tradycyjny z uszkami, grzybowa z łazankami, ryby z pobliskich jezior na różne sposoby, kapusta z grzybami, kompot z suszu, domowe ciasta

świąteczne obiady: ciepła zupa, pieczone mięsiwa z sosem z grzybów leśnych, rybka dekorowaną tymiankową cebulką lub pesto, sałatkowe rozmaitości, słodkie domowe wypieki, napoje

wieczory przy kominku z kulinarną niespodzianką z różnych stron świata

Co kraj to obyczaj...są miejsca, gdzie zamiast śniegu na choince wiesza się pingwiny, na stoły trafiają pieczone świnki, w tle rozbrzmiewa merengue a zamiast pasterki odprawia się kogucią mszę. Feliz navidad!

 

pakiet 3 dni ( 2 noce ze świątecznymi posiłkami i atrakcjami ) 24-26.12.2018;

- osoba dorosła 550 zł, dzieci do 2 lat gratis 2-12 lat, 2-12 lat 30% zniżki

pakiet 4 dni ( 3 noce ze świątecznymi  posiłkami  i atrakcjami ) 23-26.12.2018 lub 24-27.12.2018:

- osoba dorosła 650 zł, dzieci do 2 lat gratis 2-12 lat, 2-12 lat 30% zniżki

- przedłużenie pobytu osoba dorosła + 90 zł/doba ze śniadaniem, dzieci 2-12 lat 30% zniżki

 

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
Współadministratorami Twoich danych osobowych są Nocowanie.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie przy ul. J. Ligonia 1, 20-805 Lublin wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku pod numerem 0000343165 oraz Eholiday.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Jutrzenki 137A, 02-231 Warszawa wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy pod numerem 0000303525. Współadministratorzy będą przetwarzać Twoje dane w celu świadczenia na Twoją rzecz Usług, dopasowania Usług do Twoich zainteresowań, zapewnienia bezpieczeństwa Usług, w tym wykrywanie różnego rodzaju botów i nadużyć, jak również w celu wykonywania pomiarów statystycznych i udoskonalania Usług tak, żeby spełniały Twoje oczekiwania. Ponadto Twoje dane będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług Współadministratorów. Każde przetwarzanie danych osobowych wymaga odpowiedniej podstawy prawnej - szczegółowe informacje w zakresie podstaw prawnych przetwarzania Twoich danych osobowych przez Współadministratorów opisaliśmy w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą inni użytkownicy serwisu (w zakresie niezbędnym do realizacji na Twoją rzecz usług), podmioty przetwarzające dane na nasze zlecenie np. podwykonawcy naszych usług elektronicznych oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście wyłącznie w przypadku gdy wystąpią z żądaniem przekazania im danych w oparciu o stosowną podstawę prawną. Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności.
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."