Chata Wuja Toma-Hosteria na Mazurach  (Pensjonaty)

Okrągłe 1a Dąbrówno

Chata Wuja Toma-Hosteria na Mazurach
telefon

500... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Weekend majowy

Majówka na Mazurach 2018 to doskonały czas na relaks. Zapraszamy na ryby, kajaki, spacery, rowery... Promocyjne ceny, cisza, smakowite posiłki, prywatny pomost wędkarski, łódki, kajaki, hamaki... Majowe klimaty to także pomysł na romantyczny weekend na Mazurach, z dala od zgiełku miast, z lampką czerwonego wina przy kominku.


WEEKEND MAJOWY NA MAZURACH 2018

Hosteria na Mazurach-Chata Wuja Toma zapraszają miłych gości do klimatycznych wnętrz naszego pensjonatu, bezpośrednio nad krystalicznie czystym jeziorem, otoczonym malowniczymi terenami kompleksu Natura 2000.


Zapewniamy:

 

 • wiosenne menu pełne zielonych akcentów i kulinarnych niespodzianek z czterech stron świata: zielona zupa-krem brokułowy lub szczawiowa z jajem, schab w sosie z zielonymi kaparami, zielone curry z kurczakiem, pstrąg w zielonym pesto, zielone tagliatelle z gorgonzolą i suszonymi pomidorami, zielone sałaty, zielone tagliatelle,, zielone oliwki nadziewane serem feta, nowalijki, kiełki, pieczone mięsiwa nacierane mnóstwem zielonych ziół, menu dla wegetarian i dzieci oraz osób na diecie
 • non sto barek kawowo/herbaciany
 • leżaki, hamaki, huśtawki, plac zabaw dla dzieci z trampoliną i zjeżdżalnią
 • prywatną plażę z dostępem do jeziora, pomost wędkarski
 • spacery w poszukiwaniu wiosny, podglądanie przyrody
 • ognisko z degustacją domowych nalewek, wiatę grillową


Polecamy:

 • leniuchowanie na zielonej trawie zdala od zgiełku miast
 • spływ kajakiem po rzece Wel ( www.welskipark.pl )
 • wyprawy konno lub rowerem po mazurskich bezdrożach
 • spacery po leśnych duktach
 • zabawy na świeżym powietrzu
 • wędkowanie a potem smakowanie taakiej ryby

 

Ceny:

 

oferta dostępna jest na dowolną liczbę dni; min. pobyt 2 noce; cena zawiera noclegi w klimatycznych pokojach, dwa posiłki w formie urozmaiconego szwedzkiego stołu ( dania classic, vege, fit, kids menu ), bezpłatne korzystanie z łódek, kajaków, roweru wodnego, hamaków, leżaków, rowerów; dostęp do grill-wiaty, ogniska, plaży, 2 pomostów; bezpłatny parking, możliwość korzystania non stop z kawy, herbaty

 

pminimalny pakiet 3 dni ( 2 noclegi z dwoma posiłkami szwedzki stół ):

 • osoba dorosła 255  zł, dzieci do 2 lat gratis, 2-12 lat 30% zniżki
 • przedłużenie pobytu: osoba dorosła 85zł-BB lub 110 zł- HB, dzieci zniżki jak wyżej
 • zwierzęta domowe bez dodatkowych opłat

 

UWAGA: przy rezerwacji  rodzinnej  grupowej powyżej 6 os.dorosłych dodatkowy rabat !

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."