Apartamenty Pa Ta Taj  (Apartamenty)

Jabłonka 43 Dźwierzuty

Apartamenty Pa Ta Taj
ilość miejsc
9 (7 apartamentów)
ceny od
telefon

604... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Gospodarstwo Agroturystyczne Patataj położone jest z dala od zabudowań w miejscowości Jabłonka koło Szczytna. Posiadamy status gospodarstwa ekologicznego prowadzonego na 25 hektarach, w jednym kompleksie. Cały areał rozciąga się wokół naszego siedliska. Daje to wrażenie swobody i przestrzeni. Na pastwiskach wokół zabudowań pasą się swobodnie konie. Wszędzie czuje się obecność Zwierząt . Są koty psy króliki, i małe kucyki. Jest to idealne miejsce do swobodnego wypoczynku z dala od zgiełku i miejskiego gwaru. Oferujemy 20 miejsc noclegowych w pokojach z łazienką, oraz dwa luksusowe klimatyzowane apartamenty (panoramiczny i ogrodowy). Zapewniamy całodzienne wyżywienie stosując własne warzywa i owoce oraz lokalne produkty spożywcze. Mamy własne jaja, mleko i mięso. z których przygotowujemy smaczne posiłki. Wszystko jest świeże i pachnące. Produkujemy pyszne wino porzeczkowe. Wiatka z paleniskiem pozwala turystom mile spędzać czas przy ognisku lub grillu. Prowadzimy Stadninę Koni i rekreację konną. Mamy krytą ujeżdżalnię. Dla małych dzieci mamy ogród z małymi zwierzętami. Posiadamy oryginalny plac zabaw dla dzieci , park linowy dla dorosłych i dzieci. Dla najmłodszych i nie tylko jest kino w stodole na sianie. Organizujemy dla dzieci kameralne grupowe pobyty wakacyjne z nauką jazdy konnej. Organizujemy spacer z koniem i na koniu dla dzieci i dorosłych. Zaawansowani jeźdźcy jeżdżą na koniach w przepiękne tereny. Mniej wprawni ćwiczą na zielonych padokach. W Patataju panuje rodzinna atmosfera. Wieczorami podziwiamy zachody słońca i oglądamy gwiazdy przy ognisku, rankiem wschody słońca. W pobliżu przepiękne jezioro Łęsk z kąpieliskiem. W pochmurne dni można skorzystać z naszego spa. Mamy saunę opalaną drzewem i przygotowujemy kąpiele ziołowe z okolicznych ziół. W sezonie czynna jest kawiarenka z domowymi wypiekami. Goście uczestniczą w życiu gospodarstwa i czasami w drobnych pracach. Mamy własny brzozowy lasek idealne miejsce na relaks i spacery. Nasze tereny są doskonałe do bezpiecznych spacerów i wyjazdów rowerowych. Pomagamy organizować spływy kajakowe, wędkowanie i grzybobranie.

Nasze gospodarstwo dla swoich gości poza agroturystyczną  bazą noclegową posiada do wynajęcia dwa apartamenty.

Apartamenty sa wyposażone w kuchnie i aneks kuchenny.

Apartament panoramiczny w pełni klimatyzowany z dostępem do sauny i salonu kominkowego.

Apartament ogrodowy z bezpośrednim wyjściem do ogrodu i sadu.

Na terenie gospodarstwa znajduje sie stadnina koni, park linowy i plac zabaw dla dzieci i park ze zwierzakamii.

Parking samochodowy bezpieczne miejsce parkowania.

Doskonała kuchnia

Prowadzimy zajęcia z końmi dla dzieci i dorosłych.

W sezonie czynna kawiarenka z domowymi wypiekami.

Elitarne miejsce na wypoczynek.

 

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
Współadministratorami Twoich danych osobowych są Nocowanie.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie przy ul. J. Ligonia 1, 20-805 Lublin wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku pod numerem 0000343165 oraz Eholiday.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Jutrzenki 137A, 02-231 Warszawa wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy pod numerem 0000303525. Współadministratorzy będą przetwarzać Twoje dane w celu świadczenia na Twoją rzecz Usług, dopasowania Usług do Twoich zainteresowań, zapewnienia bezpieczeństwa Usług, w tym wykrywanie różnego rodzaju botów i nadużyć, jak również w celu wykonywania pomiarów statystycznych i udoskonalania Usług tak, żeby spełniały Twoje oczekiwania. Ponadto Twoje dane będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług Współadministratorów. Każde przetwarzanie danych osobowych wymaga odpowiedniej podstawy prawnej - szczegółowe informacje w zakresie podstaw prawnych przetwarzania Twoich danych osobowych przez Współadministratorów opisaliśmy w polityce prywatności. Odbiorcami Twoich danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Twoje dane zgodnie z obowiązującym prawem będą inni użytkownicy serwisu (w zakresie niezbędnym do realizacji na Twoją rzecz usług), podmioty przetwarzające dane na nasze zlecenie np. podwykonawcy naszych usług elektronicznych oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście wyłącznie w przypadku gdy wystąpią z żądaniem przekazania im danych w oparciu o stosowną podstawę prawną. Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw opisanych szczegółowo w polityce prywatności.
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 1-pokojowy 3-osobowy (5)

img3
  • za apartament od 180 PLN
  • za osobę 60 PLN

img3
  • za apartament od 180 PLN
  • za osobę 60 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."