Apartamenty Pa Ta Taj  (Apartamenty)

Jabłonka 43 Dźwierzuty

Apartamenty Pa Ta Taj
ilość miejsc
9 (7 apartamentów)
ceny od
telefon

604... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Gospodarstwo Agroturystyczne Patataj położone jest z dala od zabudowań w miejscowości Jabłonka koło Szczytna. Posiadamy status gospodarstwa ekologicznego prowadzonego na 25 hektarach, w jednym kompleksie. Cały areał rozciąga się wokół naszego siedliska. Daje to wrażenie swobody i przestrzeni. Na pastwiskach wokół zabudowań pasą się swobodnie konie. Wszędzie czuje się obecność Zwierząt . Są koty psy króliki, i małe kucyki. Jest to idealne miejsce do swobodnego wypoczynku z dala od zgiełku i miejskiego gwaru. Oferujemy 20 miejsc noclegowych w pokojach z łazienką, oraz dwa luksusowe klimatyzowane apartamenty (panoramiczny i ogrodowy). Zapewniamy całodzienne wyżywienie stosując własne warzywa i owoce oraz lokalne produkty spożywcze. Mamy własne jaja, mleko i mięso. z których przygotowujemy smaczne posiłki. Wszystko jest świeże i pachnące. Produkujemy pyszne wino porzeczkowe. Wiatka z paleniskiem pozwala turystom mile spędzać czas przy ognisku lub grillu. Prowadzimy Stadninę Koni i rekreację konną. Mamy krytą ujeżdżalnię. Dla małych dzieci mamy ogród z małymi zwierzętami. Posiadamy oryginalny plac zabaw dla dzieci , park linowy dla dorosłych i dzieci. Dla najmłodszych i nie tylko jest kino w stodole na sianie. Organizujemy dla dzieci kameralne grupowe pobyty wakacyjne z nauką jazdy konnej. Organizujemy spacer z koniem i na koniu dla dzieci i dorosłych. Zaawansowani jeźdźcy jeżdżą na koniach w przepiękne tereny. Mniej wprawni ćwiczą na zielonych padokach. W Patataju panuje rodzinna atmosfera. Wieczorami podziwiamy zachody słońca i oglądamy gwiazdy przy ognisku, rankiem wschody słońca. W pobliżu przepiękne jezioro Łęsk z kąpieliskiem. W pochmurne dni można skorzystać z naszego spa. Mamy saunę opalaną drzewem i przygotowujemy kąpiele ziołowe z okolicznych ziół. W sezonie czynna jest kawiarenka z domowymi wypiekami. Goście uczestniczą w życiu gospodarstwa i czasami w drobnych pracach. Mamy własny brzozowy lasek idealne miejsce na relaks i spacery. Nasze tereny są doskonałe do bezpiecznych spacerów i wyjazdów rowerowych. Pomagamy organizować spływy kajakowe, wędkowanie i grzybobranie.

Nasze gospodarstwo dla swoich gości poza agroturystyczną  bazą noclegową posiada do wynajęcia dwa apartamenty.

Apartamenty sa wyposażone w kuchnie i aneks kuchenny.

Apartament panoramiczny w pełni klimatyzowany z dostępem do sauny i salonu kominkowego.

Apartament ogrodowy z bezpośrednim wyjściem do ogrodu i sadu.

Na terenie gospodarstwa znajduje sie stadnina koni, park linowy i plac zabaw dla dzieci i park ze zwierzakamii.

Parking samochodowy bezpieczne miejsce parkowania.

Doskonała kuchnia

Prowadzimy zajęcia z końmi dla dzieci i dorosłych.

W sezonie czynna kawiarenka z domowymi wypiekami.

Elitarne miejsce na wypoczynek.

 

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 1-pokojowy 3-osobowy (5)

img3
  • za apartament od 180 PLN
  • za osobę 60 PLN

img3
  • za apartament od 180 PLN
  • za osobę 60 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."