Domki Letniskowe Słońce Mazur  (Domki)

Budy 4 Dźwierzuty

Domki Letniskowe Słońce Mazur
ilość miejsc
334 (148 pokoi)
ceny od
110.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

501... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

W naszej ofercie najbardziej odnajdą się osoby szukające kontaktu z naturą, z dala od szumu miasta i zgiełku popularnych miejsc turystycznych. Domki „SŁOŃCE MAZUR” położone są na cichej spokojnej łące pomiędzy lasem a jeziorem. Teren obfituje w małe oczka wodne oraz dłuższe i krótsze malownicze trasy spacerowe i rowerowe. Wokoło domków jest dużo zieleni i roślinności. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, daleko od samochodów i pędu cywilizacji. U nas natura płynie swoim odrębnym rytmem.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku na YouTube:  https://www.youtube.com/watch?v=2IrMxoUhsvg Organizujemy: koncerty, eventy, imprezy okolicznościowe, konferencje, urodziny itp    RODZAJE DOMKÓW:   Domki letniskowe  SŁOŃCE MAZUR  zbudowane są z drewna a przed wejściem każdy posiada taras. Wszystkie wyposażone są w pełny węzeł sanitarny (prysznic, wc, umywalka, ciepła woda osobno zimna osobno, kafelki… )     Na terenie domków  funkcjonuje gastronomia   ze smacznym jedzeniem i zimnymi napojami :)   -Domek Standard –   Domki 2-3-4 osobowe . Na wyposażeniu:  taras,  łazienka, lodówka, czajnik elektryczny,  komplety pościelowe,  łóżka 1 osobowe, radio, talerze, kubki, sztućce, deska do krojenia, grill turystyczny,  packa na komary. Możliwość dostawki w każdym momencie pobytu.   -Domek Podwyższony Standard-(LUX)   Domki 2-3-4 osobowe. Wszystkie wyposażone w  małżeńskie łóżka  (2osobowe) oraz...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 2-pokojowy 2-osobowy (1)

  • za apartament od 150 PLN

d.

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."