Pensjonat agroturystyczny Jadwiga  (Agroturystyka)

 9 Pilona

Pensjonat agroturystyczny Jadwiga
ilość miejsc
25 (2 apartamenty)
ceny od
telefon

577... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Pensjonat Agroturystyka,pokoje,noclegi,tanie nocowanie, noclegi pracownicze

  Pensjonat Dom położony pod lasem, przy trasie E-7 Gdańsk - Warszawa na odcinku Elbląg - Pasłęk. Dom przedwojenny (pruski mur) częściowo rozbudowany i zmodernizowany. Gospodarstwo położone jest blisko lasu, w pobliżu rezerwat ornitologiczny nad Jeziorem Drożno.     Dla gości przygotowano:     - Samodzielne, jednopokojowe(max. 4 osoby) mieszkanie z tarasem, kuchnią i łazienką. - Pokoj  max. 6  osob  , lazienka i kuchnia -  Pokoj  max. 8 osoby  , lazienka i aneksem kuchennym -  Pokoj  max. 3 osoby  , lazienka -  pokoj  max. 4 osoby  , lazienka   - Darmowe , bezpieczne parkingi   Wszystkie Pokoje sa wyposazone w:   TV, internet, lodowka, czajnik, dostep do aneksu kuchennego   Dzieci do 2 lat gratis. Zwierzeta mile widziane ( po uprzednim kontakcie z gospodarzem) Na zyczienie gosci gotujemy  swieze, domowe potrawy Miejsce do grilowania i parkowania oraz pomieszczenie na rowery....

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 2-osobowy (1)

img3
  • za apartament od 80 PLN
  • za osobę 40 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."