Zatoka Wilków

Zatoka Wilków
ilość miejsc
22
ceny od
70 PLN
telefon
602512359,    (87) 629-83-52
strona www
http://zatokawilkow.mazury.com

Lokalizacja

MOZLIWOŚĆ ZAKWATEROWANIA JAKO NOCLEGI PRACOWNICZE !!!

Gospodarstwo położone jest na skraju wsi Makosieje,

tuż przy lesie, u ujścia rzeki Małkini z jeziora Selmęt Wielki, 15 km na wschód od Ełku. Jest to bardzo dobry punkt wypadowy do wycieczek nad Biebrzę i Wielkie Jeziora Mazurskie, na Suwalszczyznę i do Augustowa, które leżą w promieniu 50 km. W sezonie letnim można wziąć udział w jednodniowej wycieczce do Wilna (250 km). Publiczna plaża odległa jest 100 m od domu, las rośnie za płotem. W pobliżu są ciekawe, dobrze oznaczone szlaki rowerowe i stacja Ełckiej Kolejki Wąskotorowej (2 km). Istnieje możliwość spływu kajakowego rzeką Małkiń do Rajgrodu i żeglowania po jeziorze Selmęt Wielki. Wypożyczamy kajaki i rowery.Gości przyjmujemy od 1996 roku.

Do ich dyspozycji oddajemy dom, w którym stale mieszkamy. Nigdy nie chcieliśmy, by był to hotel lub pensjonat. Sprowadziliśmy się na wieś urzeczeni wspomnieniami z wakacji spędzanych na Kurpiach, młodości przeżytej w Bieszczadach i lekturą książek Astrid Lindgren. W naszym domu nie ma paneli, za to skrzypią drewniane podłogi, szafy i łóżka. Okna zabezpieczone są siatkami, ale mieszkamy na wsi, tuż obok lasu, więc czasem do domu wślizgnie się osa, myszka lub jaszczurka. W ogrodzie chodzi się po trawie, żwirku i mchu i na pewno nigdy w nim nie będzie asfaltu ani polbruku.O gości troszczymy się sami i to my jesteśmy "serwisem sprzątającym" i "służbą kuchenną".

 

Najczęściej gościmy rodziny z małymi dziećmi i z roku na rok obserwujemy, jak maluchy rosną, dojrzewają, zaczynają do nas przyjeżdżać pod namiot z grupą przyjaciół, a potem wracają już ze swoimi pociechami.

Gospodarstwo położone jest na skraju niewielkiej wsi Makosieje, od zawsze słynącej z ciszy i spokoju. Na publiczną plażę płytkiej zatoki jeziora Selmęt Wielki mamy 100 metrów, las zaczyna się za płotem i wdziera do naszego ogrodu, w którym rosną leśne grzyby, poziomki i maliny. W ogrodzie mieszkają jeże, gronostaje i wiewiórki. Dzieci mają plac zabaw w klimacie dawnego PRL-u, a dorośli miejsce na ognisko, zadaszony grill i oświetloną wiatę z miejscem do biesiadowania dla 40 osób. W domu do dyspozycji gości jest też jadalnia, salonik z TV, DVD i zestawem gier oraz biblioteka.

 

Goście wypoczywający w ogrodzie i nocujący pod namiotami mogą korzystać z ogólnodostępnej łazienki i pomieszczenia do spożądzania posiłków ze stołem, lodówką, mikrofalówką, kuchenką i czajnikiem elektrycznym. Za nocleg pod namiotem dorośli płacą 20 zł, dzieci 10 zł.

 

Można zamówić u nas obiady składajace się z zupy, drugiego dania, kompotu i deseru, w cenie 30-40 zł, ze zniżkami dla dzieci. Je się do woli, ale ci, którzy chcą lub muszą, mogą korzystać z różnych diet.Gotuję to, co lubię, bo jemy zawsze razem z gośćmi. Korzystamy z produktów rosnacych w naszym ogrodzie lub kupowanych u sąsiadów. Nasza kuchnia słynie w okolicy i wiele razy nagradzana była w konkursach kulinarnych. Zatoka Wilków umieszczona jest na Szlaku Jadła Pogranicza, kilkakrotnie zdobywała tytuł Mistrza Jadła Mazurskiego.


Chętnie gościmy rodziny z małymi dziećmi, maluchy do 3 lat bezpłatnie.

Mamy łóżeczka i wanienki niemowlęce, wysokie krzesełka, siodełka rowerowe i małe kapoczki. W razie potrzeby stosujemy diety eliminacyjne. Salonik i taras obok pokoi pozwala dorosłym bawić się, gdy dzieci śpią. Obszerna wiata służy nie tylko do spożywania posiłków, lecz także umożliwia gry i zabawy na świeżym powietrzu w czasie złej pogody.

Mile widziane są goszczone bezpłatnie zwierzęta domowe.


 

Poza sezonem organizujemy imprezy przy grillu, w wygodnej stylowej wiacie mogącej pomieścić 40 osób. Serwujemy lokalne przysmaki: kulebiaki, kartacze, domowe sery, własne konfitury i marynaty, świeżo upieczony chleb, wędzone ryby i wędliny.

Jeśli chcesz rodzinnie lub z przyjaciółmi spędzić miło czas ogrodzie pod lasem - przyjedź do nas!

liczba miejsc: 22


Możliwość zamówienia obiadów w cenie 25-30 zł, ze zniżkami dla dzieci.Zapraszamy Serdecznie!