Zatoka Wilków  (Agroturystyka)

Makosieje 20 Kalinowo

Zatoka Wilków
ilość miejsc
22 (7 pokoi)
ceny od
telefon

602... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

MOZLIWOŚĆ ZAKWATEROWANIA JAKO NOCLEGI PRACOWNICZE !!! Gospodarstwo położone jest na skraju wsi Makosieje , tuż przy lesie, u ujścia rzeki Małkini z jeziora Selmęt Wielki, 15 km na wschód od Ełku. Jest to bardzo dobry punkt wypadowy do wycieczek nad Biebrzę i Wielkie Jeziora Mazurskie, na Suwalszczyznę i do Augustowa, które leżą w promieniu 50 km. W sezonie letnim można wziąć udział w jednodniowej wycieczce do Wilna (250 km). Publiczna plaża odległa jest 100 m od domu, las rośnie za płotem. W pobliżu są ciekawe, dobrze oznaczone szlaki rowerowe i stacja Ełckiej Kolejki Wąskotorowej (2 km). Istnieje możliwość spływu kajakowego rzeką Małkiń do Rajgrodu i żeglowania po jeziorze Selmęt Wielki. Wypożyczamy kajaki i rowery. Gości przyjmujemy od 1996 roku. Do ich dyspozycji oddajemy dom, w którym stale mieszkamy. Nigdy nie chcieliśmy, by był to hotel lub pensjonat. Sprowadziliśmy się na wieś urzeczeni wspomnieniami z wakacji spędzanych...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (1)

img3
  • za pokój od 70 PLN

Pokój z TV, z jednym łóżkiem podwójnym i jednym pojedynczym, mieści wygodnie rodziców z jednym dzieckiem. Łazienka z wejściem z korytarza do...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."