Gospodarstwo Agroturystyczne "Bocianie Gniazdo"  (Agroturystyka)

Płociczno 2 Ełk

Gospodarstwo Agroturystyczne
ilość miejsc
25 (7 pokoi)
ceny od
40.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

505... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Gospodarstwo Agroturystyczne "Bocianie Gniazdo" zaprasza na spokojny wypoczynek z dala od zgiełku wielkiego miasta, nad jeziorem, w pobliżu lasu. Nasze gospodarstwo o powierzchni 7 ha położone na pięknym, nieskażonym Pojezierzu Ełckim. Posiadamy własny dostęp do jeziora i stadninę koni. W naszej ofercie znajdą Państwo: pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami i TV 1 apartament (3 + 3 osoby) z łazienką i TV   Ponadto oferujemy: przejażdżki bryczką po okolicy kuligi zimą łódki, kajaki, rowery wodne miejsce na ogniska i grill  możliwość wypożyczenia rowerów możliwość zaparkowania samochodu na ogrodzonej posesji Dodatkowo do dyspozycji naszych Gości oddajemy pomost i drewnianą huśtawkę nad jeziorem, pokój telewizyjny (TV satelitarna) i wypoczynkowy, salę bilardową, dart oraz piłkarzyki. Organizujemy także przyjęcia okolicznościowe, konferencje itp. (do 20 osób). Zapewniamy wyżywienie – 2 posiłki dziennie. Cennik: nocleg – 40 zł od osoby apartament...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 6 osobowy (1)

  • za apartament od 150 PLN

apartament

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."