DOM: JACUZZI, piękna plaża, wędkowanie, IDEALNY dla GRUP z dziećmi  (Domki)

Leśna 6 Woszczele k/Ełku

DOM: JACUZZI, piękna plaża, wędkowanie, IDEALNY dla GRUP z dziećmi
ilość miejsc
10 (0 pokoi)
telefon

603... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

NIEZAPOMNIANE weekendy, dom-spa koło Ełku SZCZEGÓŁY na: www.krainaalicji.pl

    NIEZAPOMNIANE WEEKENDY, WIECZORY PANIEŃSKIE, KAWALERSKIE,    JACUZZI, SAUNA, KOMINKi IDELNY OBIEKT DLA GRUP          Trzy wielkie zadaszone TARASY         Duży grill i ławy biesiadne               PRZESTRZENNY DOM  DLA  GRUP           ZIMNE JESIENNE WEEKENDY W KLIMATYCZNYM MIEJSCU         OBIEKT FARANASPA JEST TO WYGODNY I PRZESTRZENNY DOM  Z ATRAKCJAMI DO SAMODZIELNEJ DYSPOZYCJI dla grup            www.krainaalicji.pl         CAŁY DOM o pow.ok.2OOm2 TYLKO DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI.                 100% PRYWATNOŚCI               LOKALIZACJA: WOSZCZELE k/Ełk ok.,7km od ścisłego centrum.       ATRAKCJE domu: JACUZZI, SAUNA, SOLARIUM, zadaszony taras ZABAW dla dzieci, piłkarzyki, zjeżdżlnia, grill, ławy biesiadne, KOMINKI itp.        NA PIĘTRZE DOMU: 4-SYPIALNIE   A: łóżko małżeńskie (okrągłe), plus pojedyńcze B: łóżko...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwińzobacz wszystkie

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."