Cudo domek letniskowy na Mazurach koło Ełku  (Domki)

Modrzewiowa  1 Woszczele koło Ełku

Cudo  domek letniskowy na Mazurach koło Ełku
telefon

608... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

JEŻELI   CENISZ SOBIE SPOKÓJ, PIEKNE OTOCZENIE I ŚWIEŻE POWIETRZE                >>   SERDECZNIE ZAPRASZAMY  >    SALA   GIER   I   ZABAW  BILARD,   PIŁKARZYKI,  DART,  SAUNA + PRYSZNIC  !!!!   >>> PARTER     1) Łazienka z prysznicem, umywalka 2) Kuchnia: lodówko-zamrażarka, kuchenka na gaz, mikrofalówka, czajnik elektryczny, toster,         naczynia, sztućce, garnki, miski, miseczki, patelnie,  ścierki 3) Sypialnia jednoosobowa z pościelą ( deska do prasowania + żelazko)  4) Salon z kominkiem, meble wypoczynkowe, TV, radio       Salon z wyjściem na   ZADASZONY, BARDZO DUŻY, WYGODNY TARAS   z zejściem do         cudownego, zadbanego ogrodu 5) Jadalnia: bardzo duży stół + krzesła 6) Zadaszony, przytulny taras, a na tarasie duży stół, krzesła, ławki  7)   SOLARIUM - w cenie najmu,  ŁÓDKA  z wiosłami,  2 ROWERY     >>> PIĘTRO   1) Sypialnia 5 osobowa z wyjściem na dużą lożę i widokiem na ogród...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwińzobacz wszystkie

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."