OAZA -DUDKI  (Domki)

Dudki 3 Olecko

OAZA -DUDKI
ilość miejsc
12 (2 domki)
ceny od
60.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

508... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy Państwa do całorocznego domu mieszkalnego składającego się z dwóch segmentów, każdy z nich pomieści do 6 osób (razem do 12 osób). Idealny dla dwóch rodzin chcących  wspólnie niezależnie latem czy zimą spędzić czas. Obiekt położony jest w środku niewielkiej wsi Dudki nad jeziorem Dudeckim, z bezpośrednim dostępem do jeziora. Działka nad jeziorem o powierzchni 4500 m2. Atrakcyjne, malownicze jezioro z wysepkami dodaje temu miejscu niezwykłego uroku. Doskonałe warunki wędkarskie. Przepiękne widoki. Kontakt z naturą. Intymność tego miejsca sprawi, że poczujecie się Państwo wyjątkowo. Miejscowość Dudki znajduje się w odległości około 50 km od Giżycka, 15 km do Ełku,10 km do Olecka i około 40 km do Gołdapi, gdzie znajduje się wyciąg narciarski. Świetne warunki do wędrówek pieszych oraz trasy rowerowe. Dobry wypad na wschód do Wilna czy Druzgiennik. Oferujemy: Budynek murowany, składający się z dwóch części. Każda z nich o powierzchni 85m2 o wysokim standardzie...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwińzobacz wszystkie

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."