Domek na Wzgórzu  (Domki)

Kubusia Puchatka 22 Chrzanowo

Domek na Wzgórzu
ilość miejsc
8 (0 pokoi)
ceny od
300.00 PLN
telefon

501... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy do Domku na Wzgórzu! Obiekt zlokalizowany jest nad pięknym jeziorem Sunowo koło Ełkku w malowniczej okolicy na wzgórzu.

 

Działka składa się z kilku poziomów:

 

Domek z tarasem i podwórkiem do zabaw oraz z boiskiem do gry w piłkę siatkową

Altana i grill

Miejsca na ognisko z ławeczkami i huśtawką

Plaża z pomostem, na którym można podziwiać piękno jeziora Sunowo i okolicy jak również może służyć jako pomost wędkarski, dodatkowo znajduje się tam stolik z pnia oraz ławki

 

Wyposażenie domku:

 

Pokój na dole

aneks kuchenny: lodówka, kuchenka elektryczna, naczynia

łazienka, WC

tras z widokiem na jezioro

 

Poddasze

pokój 4-osobowy

pokój 4-osobowy

 

Kontakt wyłącznie telefoniczny!

 

ZAPRASZAMY!

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwińzobacz wszystkie

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."