Dom Limba Ełk, PLAŻA, wędkowanie, IDEALNY dla GRUP.  (Domki)

Wrzosowa  5 Ełk

Dom Limba Ełk, PLAŻA, wędkowanie, IDEALNY dla GRUP.
ilość miejsc
10 (1 domek)
ceny od
390.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

603... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

JACUZZI w klimatycznym pokoju kąpielowym. Atuty OFERTY # wakacje dla rodzin z dziećmi #BLISKO PLAŻY #BLISKO CENTRUM #funkcjonalne sypialnie #OGRODZONA POSESJA #widok na las IDEALNY na WIECZORY panieńskie, kawalerskie oraz DŁUGIE WEEKENDY # ZJEŻDŻALNIA DLA DZIECI#majówka#boże ciało#wakacje

  Zapraszamy Państwa do spędzenia urlopu w domu Limba, który położony jest na osiedlu otoczonym z trzech stron lasem, do jeziora oraz PIĘKNEJ  LEŚNEJ PLAŻY ok.10 minut spacerkiem.     Pokój kąpielowy z JACUZZI (zdjęcia będą dostępne w IV.2018r.)     Dom LIMBA położony jest nad jeziorem Selmęt Mały(10minut) w południowej części Ełku, usytuowany jest przy samym lesie , posesja ogrodzona i dobrze zagospodarowana, dodatkowo parking(bezpłatny) Najbliższy sklep na osiedlu ok.200m. W centrum Ełk ok.2/3km., znajduje się duże jezioro ełckie, na promenadzie jest bardzo dużo restauracj, pubów, kawiarni, letnie kino pod gwiazdami itp. Można tam również wypożyczyć: rowery, rowery wodne, łódki, żaglówk, motorówki. W ścisłym centrum Ełku www.turystyka.elk.pl  kręgielnia, park wodny, markety, kino, park linowy, sale zabaw dla dzieci, kręgle, jazda konna itp.     OPIS DOMU   PARTER `duży salon, meble wypoczynkowe(sofa i fotele), TV-LCD...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."