Domek Letniskowy "Bocianie Gniazdo"  (Domki)

Płociczno 2 Ełk

Domek Letniskowy
ilość miejsc
6 (1 domek)
ceny od
250.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

505... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Gospodarstwo Agroturystyczne "Bocianie Gniazdo" zaprasza na spokojny wypoczynek z dala od zgiełku wielkiego miasta, nad jeziorem, w pobliżu lasu.

Do Państwa dyspozycji oddajemy domek letniskowy położony na Pojezieżu Ełckim z bezpośrednim dostępem do Jeziora Zdęźno. Położony jest on na lekkim wzniesieniu z pięknym widokiem na okolicę na ogrodzonej działce o powierzchni 2,2 ha.

Na parterze można znaleźć wyposażoną kuchnię z jadalnią, łazienkę i dwa pokoje. Na pierwszym piętrze zaś znajduje się kolejny pokój. Ponadto w domku jest duży zadaszony taras. Domek jest po generalnym remonie na wiosnę 2013r. Dla naszych Gości przygotowaliśmy także miejsce na ognisko bądź grilla.Ceny za wynajęcia domku - 250 zł dziennie
.

Serdecznie zapraszamy!

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 6 osobowy (1)

img3
  • za domek od 250 PLN

W domku na parterze znajduje się wyposażona kuchnia z jadalnią oraz łazienka i dwa pokoje . Na pierwszym piętrze jest trzeci pokój. W domku może...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."