DOMKI LETNISKOWE NAD JEZIOREM NA MAZURACH  (Domki)

Sikory Juskie  Ełk

DOMKI LETNISKOWE NAD JEZIOREM NA MAZURACH
ilość miejsc
15 (0 pokoi)
telefon

502... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Drewniane domki letniskowe położone na dużej działce (43 arów) z własną linią brzegową nad jeziorem Łaśmiady. W cenie domków jest dostępny sprzęt do pływania: łódka, rower wodny, kajaki.

Posiadamy wolne terminy we wrześniu! Cena za dobę wynosi 140zł.   Serdecznie zapraszamy do spędzenia miłych chwil w ciszy i spokoju w sercu Mazur.  Planujesz wakacje, wypoczynek?  Przyroda, spokój, słoneczko, kapitalne miejsce wypadowe na całe Mazury.  Dla Ciebie przygotowaliśmy domek letniskowy.  Obejrzyj koniecznie galerię i poczuj ten wiaterek, usłysz śpiew ptaków i kumkanie żabek.  Skórę pieści słoneczko, leżaczki na trawce, cola z lodem, szum drzew...  Poczuj dym z ogniska i popatrz na kiełbaski i karkówkę skwierczące na grillu.  A wieczorkiem patrząc na trzaskający w kominku ogień, popijając miłe co nieco powiesz:  to był fajny dzień :) Jest to wyjątkowe miejsce położone nad przepięknym jeziorem objętym strefą ciszy z wieloma atrakcjami dla osób lubiących piesze wędrówki i wycieczki rowerowe, wędkarzy, grzybiarzy oraz ludzi kochających przyrodę. Już kilkudniowy pobyt pozwoli całkowicie wyciszyć się i zapomnieć o miejskim zgiełku. Do...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwińzobacz wszystkie

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."