Zobacz także

Ferie 2019 na Warmii i Mazurach. Zabierz rodzinę do Hotelu Star Dadaj

A A

gdzie na ferie zimowe,  jak spędzić ferie zimowe,  pomysły na ferie zimowe,  jak spędzić ferie zimowe na mazurach

Zobacz również

Warmia i Mazury to idealny region dla osób, które podczas ferii zimowych chcą spędzić czas z rodziną. Przykryty śniegową kołderką region zachwyca krajobrazami i kusi atrakcjami – nie sposób jest się tu nudzić. Wystarczy tylko znaleźć hotel, który zachwyci zarówno dorosłych, jak i dzieci… Star Dadaj Resort & Spa ma w swojej ofercie zimowy pakiet pobytowy, uwzględniający zainteresowania gości w każdym wieku.

Ferie zimowe na Warmii Mazurach


Ferie zimowe to – zaraz po wakacjach – najbardziej wyczekiwany przez wszystkich uczniów moment w szkolnym kalendarzu. Przez całe dwa tygodnie można zapomnieć o dzwonku, lekcjach, w zamian ciesząc się swobodą i zimowymi atrakcjami. To również świetna okazja do rodzinnego wypoczynku poza domem – tradycyjnym kierunkiem wyjazdów są góry, ale Warmia i Mazury w niczym im nie ustępują!

W regionie jest wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Dużą popularnością cieszą się biegówki, ale amatorzy tradycyjnej jazdy na nartach czy snowboardzie znajdą miejsce dla siebie. Warmińsko-mazurskie ośrodki narciarskie są kameralne, doskonałe na rodzinne szusowanie oraz dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę ze sportami zimowymi.

W roku 2019 ferie rozpoczynają się w połowie stycznia i trwają do końca lutego. Teraz jest najlepszych moment na to, by odpowiednio je zaplanować. Później będzie można już tylko spokojnie skreślać dni do upragnionego wypoczynku...

Hotel Star Dadaj Resort & Spa – idealne miejsce na zimę


Hotel Star Dadaj Resort & Spa wyróżnia się wśród innych przepięknym położeniem. Usytuowany jest bowiem na półwyspie jeziora Dadaj, pośród malowniczych lasów, w połowie drogi pomiędzy Olsztynem i Mrągowem. Taka lokalizacja pozwala na szybki i wygodny dojazd do dwóch stacji narciarskich w regionie – na Górę Czterech Wiatrów w Mrągowie oraz Kartasiówkę w Rusi koło Olsztyna.

Jednak ciekawe ferie można spędzić i bez opuszczania hotelu – wszystko dzięki przygotowanym w Hotelu Star Dadaj Resort & Spa zimowym pakietom dla rodzin z dziećmi. Są one dedykowane osobom, które chcą spędzić czas blisko natury, cieszyć się urokami warmińsko-mazurskiej przyrody, a także spróbować pysznej regionalnej kuchni. Gwarantujemy, że podbije ona serca nie tylko wytrawnych smakoszy.

Ferie zimowe w Hotelu Star Dadaj Resort & Spa to moc atrakcji – na pewno spodoba się możliwość udziału w ognisku z kiełbaskami i grzańcem. Dzieci będą miały do dyspozycji między innymi salę zabaw oraz animatorów, którzy zadbają, by milusińscy ciekawie spędzili czas. Otwiera to przed rodzicami wiele możliwości: relaks w basenie, zabiegi w SPA czy spacery z kijkami Nordic Walking – to tylko niektóre z nich.

Pakiet na ferie zimowe zawiera:
• Noclegi w pokojach 1,2,3 – osobowych
• Całodzienne wyżywienie – dania bazujące na warmińskiej kuchni
• Podwieczorki dla dzieci
• Ognisko z kiełbaskami i grzańcem – raz na pobyt
• Bezpłatny dostęp do basenu
• 10% na zabiegi SPA
• Zewnętrzną siłownię
• Salę zabaw dla dzieci „Małpi Gaj”
• Gry i zabawy zespołowe na hali sportowej
• Bogaty plan animacji dla dzieci
• Stoły bilardowe
• Stoły do tenisa stołowego
• Bezpłatny parking niestrzeżony
• Możliwość wykupienia pozwolenia wędkarskiego w recepcji hotelu
• Możliwość pobrania w recepcji kijów do Nordic Walking
• Możliwość wynajmu Bani Ruskiej – Sauny nad jeziorem – 40 zł / godz. (6-8 osób)

Pakiety pobytowe dostępne są od 14 stycznia do 24 lutego 2019 roku. Obowiązują na pobyty obejmujące przynajmniej 3 dni (2 doby) – warto pamiętać, że im dłuższy będzie wypoczynek, tym mniejsza cena za nocleg.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą Hotelu Star Dadaj Resort & Spa >>>

fot. materiały udostępnione przez Hotel Star Dadaj Resort & Spa

avatar

akceptuję regulamin

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."