Ferie w Olsztynie

A A

ferie zimowe,  ferie w mieście,  wypoczynek na mazurach,  ferie w olsztynie,  ferie warmińsko mazurskie,  atrakcje olsztyna,  ferie zimowe olsztyn,  ferie olsztyn,  atrakcje w olsztynie

Zobacz również

Ferie zimowe w województwie warmińsko - mazurskim rozpoczynają się 23 stycznia a kończą 5 lutego 2012 r. Jeśli w tym roku spędzasz zimowe ferie w mieście nie masz się czym martwić, ponieważ liczne atrakcje Olsztyna nie pozwolą Ci się nudzić.

Miasto Olsztyn


Olsztyn to jedno z najbardziej zabytkowych i popularnych miast na terenie województwa warmińsko - mazurskiego. Liczne atrakcje turystyczne w Olsztynie sprawią, że ferie zimowe 2012 będą niezapomnianym okresem zimowego wypoczynku. Atrakcje Olsztyna zapewnia doskonały wypoczynek na Mazurach dla całych rodzin, ponieważ miasto bierze pod uwagę także najmłodszych. Przez całą zimę w Olsztynie czynne będą lodowiska, gdzie można spędzić wiele godzin wyśmienitej zabawy. Co więcej ośrodki kultury w Olsztynie organizują przez cały okres trwania ferii zimowych ciekawe zajęcia i zabawy dla dzieci. Podopieczni mogą korzystać z zabaw integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęć plastycznych i świetlicowych, bezpłatnych wyjść do pływalni oraz wspólnych wycieczek.

Zobacz także: Ferie na Mazurach

 

Atrakcje Olsztyna


Olsztyn to tętniące życiem miasto posiadające wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z cennych źródeł wiedzy jest Planetarium w Olsztynie. Drugie co do wielkości planetarium z całej Polski to miejsce, gdzie wszyscy miłośnicy astronomii i nie tylko znajdą coś dla siebie. Planetarium Astronomiczne powstało na cześć Mikołaja Kopernika i na terenie obiektu bardzo często organizowane są niepowtarzalne pokazy astronomiczne. Z budynku można zobaczyć całą panoramę malowniczego Olsztyna. Do najbardziej widowiskowych wydarzeń organizowanych w olsztyńskim planetarium są pokazy astronomiczne. Podczas projekcji pokazuje się widzom rozgwieżdżone niebo oraz ciekawe zjawiska astronomiczne, które na długo pozostają w pamięci.

Zobacz jakie ciekawe wydarzenia miały ostatnio miejsce w Olsztynie: III Warmiński Jarmark Świąteczny

 

Ciekawe miejsca w Olsztynie


Wśród innych ciekawych miejsc Olsztyna nie można pominąć Muzeum Warmii i Mazur słynące z niepowtarzalnego charakteru zbiorów. Wśród najcenniejszych eksponatów znajdujących się w muzeum zalicza się liczne pamiątki z przeszłości regionu z zakresu archeologii, rzemiosła artystycznego, piśmiennictwa, kultury ludowej a także barwnej historii miasta oraz całego województwa warmińsko - mazurskiego. Wśród innych cennych zbiorów muzealnych należą interesujące rzeźby gotyckie, niepowtarzalne malarstwo a także liczne wyroby i grafiki także z okresu współczesnego.

Przekonaj się ile wrażeń i pozytywnych emocji czeka na Ciebie spędzając Weekend w Olsztynie

 

Spa na Mazurach


Ferie zimowe to idealny czas aby odpocząć i zregenerować siły. Idealnym miejscem na wypoczynek jest luksusowe Spa. Hotel Wileński w Olsztynie oferuje swoim gościom fantastyczny pobyt w swoim luksusowym kompleksie Spa & Wellness. Ferie w Olsztynie to możliwość zafundowania sobie wspaniałego wypoczynku podczas profesjonalnych zabiegów kosmetycznych oraz kuracji relaksacyjnych. Bogata oferta różnorodnych masaży ciała oraz specjalistycznych kuracji upiększających sprawi, że okres ferii zimowych będzie możliwością świetnego spędzenia wolnego czasu bez pośpiechu. Hotel Wileński oferuje także pobyty w saunie oraz łaźni parowej, aromatyczne peelingi ciała, okłady z alg morskich a także szereg różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych poprawiających nie tylko wygląd skóry ale także samopoczucie.

Sprawdź oferty innych ekskluzywnych hoteli Spa na Mazurach: Hotele Spa na Mazurach

avatar

akceptuję regulamin

avatar

Asia - Olsztyn 2013-12-18 15:04 (użytkownik niezalogowany)

Ciekawą ofertę na spędzenie zimowych ferii 2014 ma Akademia Nauki w Olsztynie, mieszczą się przy u. Ratuszowej 3/1 (w centrum). Dla dzieci w wieku 6-12 lat.

avatar

Marta - Olsztyn 2012-12-07 15:58 (użytkownik niezalogowany)

Wpadła mi dziś w ręce ulotka o półkoloniach na basenie uniwersyteckim, ciekawy program dla dzieci i dobrze zagospodarowany czas...

avatar

Pati 2012-01-20 16:01 (użytkownik niezalogowany)

Spa na Mazurach... chyba się skuszę. Jestem nauczycielką i przyda mi się kilka dni wytchnienia podczas ferii. Szczególnie ciekawie brzmią te okłady z alg i aromatyczne peelingi. Już zaczynam odliczać dni do wyjazdu.

avatar

Zuza 2012-01-16 15:19 (użytkownik niezalogowany)

Uwielbiam okres ferii zimowych. Szczególnie teraz, gdy napadało tyle śniegu i na wyciągach narciarskich panują doskonałe warunki do rozpoczęcia zimowego szaleństwa na nartach. W tym roku planują w końcu nauczyć się jazdy na snowboardzie. Mam nadzieję, że szybko złapię bakcyla i będę śmigać na desce tak samo dobrze jak moi znajomi. W razie czego mam jeszcze narty ;) życzcie mi powodzenia :)

avatar

Monika 2012-01-12 15:03 (użytkownik niezalogowany)

Już niedługo rozpoczną się ferie zimowe na Mazurach! Nie mogę się doczekać, wreszcie odpocznę od szkoły i obowiązków. Jednym z moich ulubionym miejsc w Olsztynie oprócz znanego planetarium jest oczywiście salon Spa. Lubię pływać i relaksować się w aromatycznej saunie :) Nie mam jeszcze konkretnych planów jak spędzę tegoroczne ferie ale na pewno nie będzie nudno. I mam też nadzieję, że spadnie duuuużo śniegu! :)

avatar

Gośka 2012-01-05 14:45 (użytkownik niezalogowany)

Jeszcze nie wiem co będę robić podczas tegorocznych ferii zimowych. Wciąż liczę na to, że w końcu spadnie dużo śniegu i będzie można pojeździć na nartach. Co prawda większość stoków narciarskich na Mazurach jest sztucznie naśnieżanych a nawet oświetlone w nocy. Jednak gdy pada śnieg i wokoło jest biało czuję się prawdziwą zimę. Obowiązkowo też wybiorą się do jednego z ekskluzywnych ośrodków Spa. W natłoku codziennych zajęć nigdy nie mam czasu na relaks i odpoczynek. Ferie zimowe to dobra okazja do regeneracji sił po ciężkich dniach :-)

avatar

Stanisława 2012-01-03 16:10 (użytkownik niezalogowany)

Olsztyn to śliczne miasto w którym jest wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas zimowego wypoczynku. Szczególnie polecam ekskluzywne hotele Spa gdzie można spędzić wiele godzin relaksując się podczas profesjonalnych zabiegów kosmetycznych bądź odprężających kąpieli Spa. Poza tym w wolnej chwili można wybrać się do planetarium, bo bardzo często odbywają się tam bardzo ciekawe pokazy. Polecam!

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."