Zobacz także

Ferie zimowe 2019. Spędź je na Mazurach

A A

zima na mazurach,  pomysły na ferie zimowe,  pomysły na ferie zimowe na mazurach

Zobacz również

Dzięki temu, że zima dopisała, w tym roku możemy cieszyć się zaśnieżonymi krajobrazami. Widoki są szczególnie piękne nad mazurskimi jeziorami… Przekonajcie się o tym podczas nadchodzących ferii zimowych!

Jeziora pokryte lodem, drzewa schowane pod śniegową kołderką, spokój i cisza… tak wygląda zima na Mazurach. Podczas ferii zimowych możesz doświadczyć jej uroków, gwarantujemy, że nie zabraknie atrakcji. Zobacz też, jak na zimowych gości przygotowali się hotelarze z regionu.

Na Ryby i na Grzyby – Gorło

Na Ryby i na Grzyby to siedlisko położone niedaleko miejscowości Stare Juchy. Na gości czeka nowo wybudowany dom w mazurskim stylu z bezpośrednim dostępem do malowniczego Jeziora Zawadzkiego. W budynku znajdują się trzy dwuosobowe sypialnie, salon, jadalnia, łazienka i w pełni wyposażone kuchnia. Okolica agroturystki Na Ryby i na Grzyby to Mazury Garbate, miejsce, w którym można jeździć na nartach, sankach i organizować kuligi.

Villa Plaza – Ruciane-Nida

Villa Plaza to wygodny pensjonat nad jeziorem Nidzkim, z jego okien można podziwiać uroki mazurskiej przyrody w zimowej odsłonie. Na gości czeka jedenaście dwuosobowych pokoi (z możliwością dostawki) z łazienkami oraz dostępem do bezprzewodowego internetu.

Agroturystyka Ranczo – Jabłonki k. Nidzicy

Nie ma nic piękniejszego niż zima na wsi, dlatego warto zastanowić się nad wyborem oferty agroturystki Ranczo. Bliski kontakt z naturą, możliwość zabawy na śniegu, a na zakończenie dnia, czas spędzony przy rozpalonym kominku – tak mogą wyglądać tegoroczne ferie zimowe. Poza tym w okolicy panują świetne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego!

Villa Sielanka – Ruska Wieś k. Węgorzewa

Szukając komfortowego miejsca na wypoczynek, warto zwrócić uwagę na Villę Sielanka położoną niedaleko Węgorzewa. W cenę pobytu wliczono tu między innymi śniadania w formie bufetu, korzystania z sauny oraz przygotowane dla dzieci zabawy z animatorem. Na gości czekać będą także dodatkowe atrakcje (za opłatą) – wędkowanie, jazda konna, ognisko nad jeziorem czy spacery Nordic Walking.

Pałac i Folwark Galiny – Galiny

Pałac i Folwark Galiny od lat organizuje zimowe pobyty, które pełne są atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Oferta obejmuje sześć noclegów ze śniadaniami i wyżywieniem w formie śniadań i obiadokolacji. Do tego dochodzi także bogaty program rozrywek dla całej rodziny. W planach jest zorganizowanie kuligu oraz ogniska, zajęcia w akademii kulinarnej, warsztaty artystyczne oraz zabawy na świeżym powietrzu. Do dyspozycji będą również animatorzy, czekający w Mini Klubie Młodszego Gościa.

Mazurski Raj - Hotel***, Marina & SPA – Ruciane-Nida

Regeneracja zimową porą? Na to najlepsze jest skorzystanie z pakietu pobytowego w obiekcie Mazurski Raj - Hotel***, Marina & SPA. Zawiera on noclegi w komfortowych pokojach, pysznie śniadania i obiadokolacje z regionalnymi akcentami oraz wiele aktywności. Goście będą mogli wybrać się na spacer Nordic Walking z instruktorem, wziąć udział w warsztatach zumby i ćwiczeniach oddechu tybetańskiego. Poza tym w programie znalazło się też mnóstwo propozycji dla rodzin – jak na przykład ognisko, animacje cz też warsztaty pieczenia pizzy.

Więcej ofert na ferie zimowe 2019 znajdziesz tutaj >>>

fot. Ruvim Miksanskiy / Pexels.com CC0

avatar

akceptuję regulamin

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."