Zobacz także

Festiwal Parodii - WIELKA ZABAWA TV PULS w Mrągowie

A A

wydarzenia mrągowo,  festiwal parodii mrągowo

Twórcy Mazurskiej Nocy Kabaretowej zapraszają na Festiwal Parodii – WIELKA ZABAWA TV PULS w Mrągowie – realizacja „na żywo” Amfiteatr w Mrągowie, 2 sierpnia 2019 roku, godz. 19.30.

Dlaczego lubimy przeboje? Bo mają takie słowa i linię melodyczną, że łatwo wpadają w ucho. Chętnie ich słuchamy i równie chętnie śpiewamy, a artyści kabaretowi, którzy spostrzegawczość mają we krwi, tworzą z nich parodie.

Dlatego Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA – organizator Mazurskiej Nocy Kabaretowej i Telewizja Puls postanowili połączyć te fakty i zaprosić wszystkich wielbicieli dobrej rozrywki na Wielką Zabawę TV Puls w Mrągowie czyli I Festiwal Parodii.

Gwiazdy piosenki zaśpiewają swoje największe przeboje a gwiazdy kabaretu zaśpiewają ich parodię. Kabarety będą też „podpatrywać” gwiazdy i uczyć się jak tworzy się przebój, jednocześnie go parodiując.

Już 2 sierpnia o 19.30 w amfiteatrze nad mrągowskim jeziorem Czos zobaczycie:

Kabaret pod Wyrwigroszem, Katarzynę Pakosińską, kabarety Rak, Jurki i Ciach.

Zaśpiewają dla was Piersi z hitami „Będzie zabawa” i „Toasty”, legenda disco-polo, czyli Boys, Łobuzy („Ona czuje we mnie piniondz”), Doda & Virgin w ostatnim pożegnalnym występie z zespołem oraz Patrycja Runo. Publiczność do śpiewu porwie wodzirej Paweł Gołębski .

Wielka zabawa TV Puls w Mrągowie to doskonała okazja do wspólnego wykonania najbardziej znanych i uwielbianych przez wszystkich przebojów muzycznych i kabaretowych.

Będzie się działo !

Bilety do nabycia:

  • www.paka.pl/bilety
  • www.biletyna.pl
  • www.ebilet.pl
  • www.biletynakabarety.pl


Źródło: materiały prasowe

avatar

akceptuję regulamin

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."