Mazurolandia - mazurski park atrakcji  (Rekreacja)

  Gierłoż

Mazurolandia - mazurski park atrakcji
telefon

693... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM

Maurolandia to świetna propozycja spędzenia czasu dla całej rodziny. To ogromny park atrakcji oferujący imponujące imprezy! Co roku odbywa się tam Walkiria (był to plan przejęcia władzy po śmierci Hitlera. O Walkirii zrobiło się głośno w 2008 r., kiedy to na ekrany kin wszedł amerykański dramat historyczny z udziałem Toma Cruise'a).

Park działa od 2009 roku. Wówczas był to Park Miniatur Warmii i Mazur. W 2013 roku przemienił się w Mazurolandię. W ciągu kilku lat poszerzył swoją ofertę do tego stopnia, że stał się wielkim parkiem atrakcji.To już nie tylko same miniatury, a ogrom propozycji spędzenia czasu: skansen, pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Hitlera Wilczy Szaniec, Park Militariów, strzelnica, przymierzalnia strojów historycznych, grodzisko rycerskie i strzelnica rycerska, wystawa "Euro 2012 w miniaturze", Park Rozrywki, poligon, kemping, Park Cafe i co roku wiele imprez. To chyba wystarczająca ilość atrakcji nie na jeden dzień, a nawet na tydzień! Bardzo atrakcyjny tydzień spędzony na Warmii i Mazurach.   Co roku w sezonie letnim sprowadzane są ciekawe eksponaty - w roku 2012 był nim legendarny samochód – Warszawa M20 Pabieda. M20 był pierwszym radzieckim samochodem wyposażonym w kierunkowskazy, elektryczne wycieraczki samochodowe, ogrzewanie oraz wbudowane radio. Pobieda eksportowana...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Atrakcje w okolicy

zwiń
Wilczy Szaniec[125.9 km]

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."