Mazurski Raj - Luksusowy dom, apartamenty, domek, willa, nad jeziorem  (Apartamenty)

Kuty 15 Kuty

Mazurski Raj - Luksusowy dom, apartamenty, domek, willa, nad jeziorem
ilość miejsc
20 (3 pokoje)
ceny od
telefon

609... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Cennik szczegółowy

Apartament 8-osobowy (2)

  • za apartament od 420 PLN
  • za osobę 75 PLN

Apartament nr 2-Asia, o pow. 110m2 na 12 osób. Apartament składa się z: - poddasze: trzy sypialnie (3+3+2), łazienka - parter: salon z kominkiem...

czytaj więcej

  • za apartament od 350 PLN
  • za osobę 75 PLN

Apartament nr 2-Asia, o pow. 110m2 na 10 osób. Apartament składa się z: - poddasze: trzy sypialnie (3+3+2), łazienka - parter: salon z kominkiem...

czytaj więcej

Domek 20-osobowy (1)

  • za domek od 700 PLN

Willa, dom Mazurski Raj to dwa apartamenty po 110m2 (razem 220m2) położone bezpośrednio nad jeziorem Czarna Kuta. Może pomieścić aż 20 osób, po 10...

czytaj więcej

Cennik ogólny

Apartament 8-osobowy

350 PLN

Domek 20-osobowy

700 PLN

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."