Dom nad jeziorem u Władysia  (Domki)

Pierkunowo 26 Giżycko

Dom nad jeziorem u Władysia
ilość miejsc
6 (1 domek)
ceny od
telefon

537... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Dom położony nad jeziorem Kisajno w Pierkunowie - 5km od Giżycka

Dom z bali drewnianych o powierzchni użytkowej 90 m2 dla 6 osób, piętrowy z widokiem na jezioro. W pełni wyposażony zapewniający pełny komfort wypoczynku. Na piętrze są dwie sypialnie z tarasem, a na dole salon z kominkiem, aneksem kuchennym, łazienką i zabudowanym tarasem. Teren jest ogrodzony i pilnowany, posiadamy własną plażę, boisko, parking.W pobliżu znajduje się restauracja Perkun godna polecenia oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego.Przyjeżdżając do nas zabieraj tylko ręcznik reszta znzjduje się na wyposażeniu domku.   Cennik: Cena wynajmu  domku za dobę wynosi 300 zł.   Minimalny okres wynajmu to 7 dób od soboty do soboty Rozpoczęcie doby od godziny 14 do 10 następnego dnia. Nie akceptujemy zwierząt domowych.   Blisko położone Giżycko zapewnia wiele atrakcji takich jak szanty,rejsy białą flotą,wiele koncertow muzyki rozrywkowej i poważnej do zwiedzania polecam twierdzę Boyen , wieżę z widokiem , pasaż nad jeziorem z wieloma atrakcjami  i największym wesołym...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 6-osobowy (1)

img3
  • za domek od 300 PLN

Cena wynajmu za dobę to 300 zł. Minimalny okres wynajmu to 5 dób.

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."