Domek, Mazury, nad j.Dejguny, Giżycko, Sterławki Małe k/Bogacko  (Domki)

Sterławki Małe 31 Giżycko

Domek, Mazury, nad j.Dejguny, Giżycko, Sterławki Małe k/Bogacko
ilość miejsc
6 (1 apartament)
ceny od
telefon

603... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Oferuję Państwu komfortowy dom na Mazurach nad samym jeziorem z własną linią brzegową. Dom typu bliżniak z dwoma odzielnymi apartamentami mieszczącymi w każdym po 6-10 osób. Dom położony jest w malowniczej miejscowości Sterławki Małe 31, 8 km od Giżycka. Oferuję do wynajęcia komfortowo wyposażony dom z własnym kąpieliskiem i pięknie zagospodarowaną działką.

  DOMY DO WYNAJĘCIA NA MAZURACH     Opis miejsca i okolicy   Zapraszamy na Mazury do atrakcyjnej miejscowości Sterławki Małe 31 nad jeziorem Dejguny. Miejscowość ta leży w powiecie giżyckim, 10 km od Giżycka. Jezioro Dejguny zaliczono do II klasy czystości, znajduje się w strefie ciszy, czym też zyskuje na czystości i spokoju, występują w nim wszystkie gatunki ryb żyjące na Mazurach. Jest to raj dla wędkarzy.   To miejsce  też świetna baza wypadowa dla chętnych zwiedzania Mazur i miłośników aktywnego wypoczynku. tylko 10 km do Giżycka (Port Jachtowy, molo i imprezy plenerowe, Twierdza Boyen), 15 km do Kętrzyna (Zamek Krzyżacki, Bazylika Mniejsza, Loża Masońska), 25 km do Gierłoży („Wilczy Szaniec”-była wojenna kwatera Hitlera, Pałacyk Ewy Braun), 15km do Rynu (Zamek Krzyżacki), 30 km do Świętej Lipki (Sanktuarium Maryjne, Koncerty organowe), 35 km do Reszla (Zamek Biskupów Warmińskich, oraz cudowne średniowieczne kamienice), Odległość do...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 3-pokojowy 6-osobowy (1)

img3
  • za apartament od 350 PLN

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."