Domek Letniskowy w Giżycku  (Domki)

Giżycko  Giżycko

Domek Letniskowy w Giżycku
ilość miejsc
4 (1 domek)
ceny od
telefon

696... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Domek blisko centrum, jeziora, port.

    Wolne terminy:      04.09 - 30.09.2019     Zapraszamy Państwa do wypoczynku w naszym domku letniskowym , który   znajduje się w samym Giżycku, od centrum 15 minut spacerkiem.   PREFEROWANY KONTAKT TELEFONICZNY!  tel. 696 183 314      Ok. 500m od domku znajduje się jezioro Kisajno - nad jeziorem pomosty, wypożyczalnia sprzętu wodnego, port jachtowy "ROYAL"   Ok. 400m od domku - kanał Łuczański (Giżycki) - dobre miejsce dla miłośników wędkarstwa    Oferta Domku:    Na parterze - znajduje się pokój kominkowy z możliwością spania dla 2 osób z TV oraz aneksem kuchennym z pełnym wyposażeniem (lodówka, kuchenka gazowa, komplet naczyń itp.), ponadto łazienka z natryskiem i WC. Na piętrze - znajdują się duża sypialnia 4-osobowa (1x2 + 2x1) z wyjściem na balkon. W ogrodzie meble ogrodowe pod namiotem przeciwsłonecznym, grill na kółkach, huśtawka.  Cennik:   cena do uzgodnienia, zależna od...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 4-osobowy (1)

img3
  • za domek od 200 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."