DOMEK LETNISKOWY W RYNIE 4-osobowy nad jeziorem  (Domki)

Mazurska  5/9 Ryn

DOMEK LETNISKOWY W RYNIE  4-osobowy  nad jeziorem
ilość miejsc
4 (1 domek)
ceny od
telefon

691... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

WOLNE TERMINY: SIERPIEŃ: od 23 do 31

Domek letniskowy 4 os (max 6 os.)   Cena: od 200 zł/ doba  cały obiekt   domek do wynajęcia w okresie wiosna, lato i jesień W cenę wynajmu domku nie jest wliczona opłata klimatyczna tj. 2,21zł/os/dzień Domek piętrowy z następującym wyposażeniem: PIĘTRO jeden duży pokój 4 osobowy, w tym 2 łóżka dwuosobowe balkon z widokiem na jezioro Ołów PARTER salonik około 15m2 z kominkiem kanapa z możliwością spania dla 2-óch osób kuchnia z pełnym wyposażeniem: kuchenka gazowa trzy palnikowa, lodówka, kuchenka mikrofalowa komplet garnków, patelni, talerzy, sztućców, szklanek łazienka z natryskiem + umywalka jadalnia WC z umywalką zadaszony taras   Na terenie znajduje się: miejsce dla 2-óch samochodów miejsce na zewnątrz domku do grillowania oraz wypoczynku grill - palenisko na ognisko do dyspozycji hamak huśtawawka drewniana 3 os oraz meble ogrodowe teren jest ogrodzony i oświetlony Dodatkowe informacje: 150m do jeziora, bardzo czystego...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 7-osobowy (1)

img3
  • za domek od 200 PLN
  • za osobę 28 PLN

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."