DOM LETNISKOWY W POBLIŻU 6 JEZIOR  (Domki)

PRZYTUŁY 16 Węgorzewo

DOM  LETNISKOWY W POBLIŻU 6 JEZIOR
telefon

889... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy Państwa do wynajęcia domu całorocznego, położonego na Mazurach w miejscowości Przytuły między Giżyckiem a Węgorzewem . Miejscowość leży pomiędzy 6 jeziorami. Najbliższe jezioro Głęboka Kuta (ok.300-400m od domu). W naszym obiekcie może wypoczywać jednocześnie 8-10 osób. Oferujemy:     Domek położony na ogrodzonej działce o powierzchni ok.10 arów.     Na parterze znajduje się: salon z kominkiem, połączony z jadalnią; z możliwością spania dla 2 osób, wyposażony w naziemną TV-cyfrową, aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem (lodówka, kuchenka, ekspres do kawy, czajnik bezprzewodowy, komplet naczyń itp.), łazienka z wanna i wc. Z jadalni wyjście na taras z widokiem na ogród.        Na piętrze są: 4 sypialnie 2-osobowe z możliwością dostawek, łazienka z natryskiem i wc.     Samochód można zaparkować na ogrodzonej posesji.     Do dyspozycji gości są meble ogrodowe, miejsce na ognisko, grill,...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwińzobacz wszystkie

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."