Kwiat Paproci  (Domki)

Paprotki 4 Miłki

Kwiat Paproci
telefon

692... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Oferujemy 2 apartamenty z oddzielnymi wejściami z zewnątrz przeznaczone dla 5 - 10 osób .

Zapraszamy Państwa do wypoczynku w malowniczej miejscowości Paprotki k/Giżycka     Oferujemy 2 apartamenty z oddzielnymi wejściami z zewnątrz przeznaczone dla 5 - 10 osób. W każdym apartamencie odpowiednio po 80 i 95 m2 znajduje się po 2 łazienki , aneks kuchenny , salon , 3 lub 4 sypialnie . Miejscowość Paprotki położona jest nad jeziorem Paproteckie . To bardzo spokojna okolica położona w bezpiecznej odległości od  głównych szlaków . Spędzicie tutaj cudowne wczasy ,                             www.kwiatpaproci.mazury.pl              Oferujemy :       3 lub 4 wygodne sypialnie (ok. 15 - 20 m2) 2 - 4 osobowe,     salon  z możliwością spania , wyposażony w TV, DVD, radio,     kuchnia z pełnym, wyposażeniem (płyta indukcyjna i mikrofalowa, lodówka, zmywarka , komplet naczyń itp.),     po 2 łazienki (wanna , prysznic , toaleta , umywalka),     posesja ogrodzona z miejscem na kilka samochodów ,     plac zabaw dla dzieci ,     siatka do...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."