Dom Mazury  (Domki)

Pierkunowo  Pierkunowo

Dom Mazury
ilość miejsc
10 (1 domek)
ceny od
telefon

+48... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Proponujemy Państwu  do wynajęcia nowy, komfortowy , ogrzewany przez cały rok dom. Budynek całoroczny składa się z dwóch kondygnacji, może gościć maksymalnie 10 osób, wliczając w to dzieci. dom składa się z 5 sypialni, dwóch salonów , dwóch łazienek, kuchni i aneksu kuchennego na piętrze . Przed domem duży parking, miejsce do grillowania, plac zabaw dla dzieci, teren ogrodzony. Ogrodzona plaża niestrzeżona  z ładną linią brzegową , miejscem na ognisko znajduje się 150 m od domu. Plaża wyłącznie dla właścicieli i gości  Ośrodka Fregata II.   Ni e wyrażamy zgody na pobyt zwierząt domowych.    Parter domu: -trzy sypialnie( 2 łóżka podwójne, 2 łóżka pojedyncze, duże szafy, stoliki nocne), -duża komfortowa łazienka ( prysznic, pralka) -salon z kominkiem połączony  z  kuchnią  z salonu oszklone wyjście na taras  W salonie rogówka, tv, radio pionier ( nagłośnienie, łazienka, kuchnia, salon), kominek, stół dębowy z krzesłami  na 8-10 osób. Kuchnia wyposażona w lodówkę z...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 10-osobowy (1)

img3
  • za domek od 600 PLN

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."