Całoroczny dom nad jeziorem z ogrodzoną posesją w sercu Mazur  (Domki)

Letniskowa  30 Węgorzewo

Całoroczny dom nad jeziorem z ogrodzoną posesją w sercu Mazur
ilość miejsc
10 (1 domek)
ceny od
25.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

665... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Andrzejki

Serdecznie zapraszamy weekendu Andrzejkowego na Mazurach. Mamy do zaoferowania wygodny nawet dla 10 osób dom na mazurach. Zabierz rodzinę i przyjaciół na wypoczynek przy kominku i doładowanie baterii w urokliwej Mazurskiej miejscowości. Las, jeziora, ścieżki rowerowe. Wspomnienia pozostaną na długo :)

Całoroczny dom wolno stojący z ogrodzonym ogrodem i przestronnym tarasem.Idealny dla wypoczywających z dziećmi. Dom położony jest w cichej i spokojnej okolicy ale w centrum wsi na gości czeka wiele punktów gastronomicznych.

 

Ceny za wynajem domu poza sezonem letnim - już od 250 zł za dobę! Poczuj się jak w domu!Lokalizacja: Ogonki k. Węgorzewa Maksymalna liczba gości: 10 osób (możliwość dodatkowej dostawki)

Zapraszamy na naszą stronę: http://noclegimazury.com/
oraz funpage na facebooku: https://facebook.com/Letniskowa30

Do dyspozycji gości:
Poziom I
W pełni wyposażona kuchnia:- zmywarka - lodówka - kuchenka gazowa - piekarnik elektryczny - czajnik elektryczny -wszelkie naczynia, garnki, patelnia, sztućce, otwieracze, korkociąg (nowy sprzęt AGD)

 

Jadalnia: - dwunastoosobowy stół z krzesłami - szafa
Salon kominkowy: - kominek - telewizor - stolik kawowy - możliwość spania
Łazienka: - umywalka - prysznic - wc - pralka

Poziom II
Cztery wygodne sypialnie: - dwie sypialnie z dwoma jednoosobowymi łózkami - jedna sypiania z dwuosobowym łóżkiem małżeńskim - jedna przestronna sypialnia z czterema łóżkami jednoosobowymi
Łazienka - umywalka - prysznic -wc

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."