Całoroczny dom nad jeziorem z ogrodzoną posesją w sercu Mazur  (Domki)

Letniskowa  30 Węgorzewo

Całoroczny dom nad jeziorem z ogrodzoną posesją w sercu Mazur
ilość miejsc
10 (1 domek)
ceny od
25.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

665... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Całoroczny dom z ogrodzonym ogrodem i przestronnym tarasem na Mazurach.Ogrzewany. Idealny dla wypoczywających z dziećmi. Dom dla 10 osób, położony jest w cichej i spokojnej okolicy jednak w pobliżu jezior i wielu atrakcyjnych miejsc.

Całoroczny dom wolno stojący, ogrzewany gazowo z dodatkowym, klimatycznym kominkiem. Ogrodzona działka (ok. 6 arów) i przestronny taras wspaniale sprawdzają się przy wypoczynku na świeżym powietrzu. Nasz dom jest idealny dla wypoczywających z dziećmi, położony jest w cichej i spokojnej okolicy, w pobliżu dwóch jezior i wielu atrakcyjnych miejsc. Nasi goście cenią sobie ciszę i spokojny relaks w pięknych okolicznościach przyrody. SERCE MAZUR Zapraszamy na naszą stronę: http://noclegimazury.com/ oraz funpage na facebooku: https://facebook.com/Letniskowa30   Ceny już od 25 zł od osoby przy wynajęciu przez 10 osób !!! Ceny za wynajem calego domu za dobę: poza sezonem letnim - od 250 zł sezon niski (maj, czerwiec, wrzesień) - od 300 zł sezon wysoki (lipiec, sierpień) - od 500 zł > 6 dni od 550 zł > 13 dni od 500 zł weekend majowy, weekend Boże Ciało - od 550 zł Boże Narodzenie, Wielkanoc - od 350 zł Sylwester - 2 doby - 2400 zł a każda kolejna doba + 250 zł...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 10-osobowy (1)

img3
  • za domek od 30 PLN

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."