Domek letniskowy na Mazurach.  (Domki)

 dz.83 Martiany

Domek letniskowy na Mazurach.
ilość miejsc
8 (0 pokoi)
telefon

531... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

WOLNE TERMINY DOMEK DREWNIANY: 29.06-12.07 09.08-15.08 18.08-01.09 WOLNE TERMINY DOMEK MUROWANY: 06.07-13.07 17.08-01.09 Proponujemy Państwu wynajęcie domku 8-osobowego położonego nad jeziorem Wersminia w miejscowości Martiany.

CENA ZALEŻY OD TERMINU, POBYTU I ILOŚCI OSÓB

 

Zapraszamy do komfortowego domku na Mazurach w miejscowości Martiany. 8 i 9-osobowy domek znajduje się na ogrodzonym i strzeżonym terenie, gdzie można zaparkować samochód. Jezioro Wersminia o pierwszej klasie czystości wody jest pełne ryb, co przyciąga wędkarzy. Dostępne boisko do siatkówki tuż przy piaszczystej plaży. Wokół las, grzyby. Możliwość wypożyczenia łódki lub roweru wodnego.

 

Dobra zaczyna się od godz. 14 a kończy o godz. 11 następnego dnia.

 

Dostępność od maja do września.


Kontakt : 531 383 549

 

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."