Dom letniskowy nad Jeziorem Ryńskim  (Domki)

Rybical 63 Rybical

Dom letniskowy nad Jeziorem Ryńskim
ilość miejsc
7 (1 domek)
ceny od
telefon

509... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Nasz dom położony jest na obrzeżach wsi Rybical około 4 km od miejscowości Ryn.   Ma ma pow. 85 m2, może w nim wypoczywać jednocześnie do 7 osób.   Urządzając staraliśmy się połączyć styl rustykalny domku z jego wygodą i funkcjonalnością. Działka usytuowana od strony południowej jest doskonale nasłoneczniona. W upalne dni można odpocząć na dużym zadaszonym tarasie. Z okien domu roztacza się widok na las sosnowy. W odległości ok. 200 m.od domku znajduje się otwarta plaża / jezioro Ryńskie.     W sezonie letnim (lipiec- sierpień) dom wynajmowany jest w tygodniowych turnusach.   Turnusy rozpoczynają się i kończą w sobotę. Poza sezonem do uzgodnienia.     POLECAMY DOMEK DLA RODZIN Z DZIEĆMI     OPIS DOMU:   Na parterze znajdują się:   • salon z kominkiem, TV-sat, CD   • w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, zmywarka do naczyń, płyta gaz-elekt, piekarnik, mikrofalówka, mikser, opiekacz, ekspres ciśnieniowy Bosch tassimo na kapsułki Jacobs, kompletna zastawa)   •...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 7-osobowy (1)

img3
  • za domek od 250 PLN

Dodatkowe miejsca noclegowe dla 2 dzieci.

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."