Domki letniskowe z basenem i dostępem do prywatnej plaży  (Domki)

Bogaczewo 31 Giżycko

Domki letniskowe z basenem i dostępem do prywatnej plaży
ilość miejsc
19 (0 pokoi)
telefon

724... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Domki z basenem i prywatna plażą

UWAGA ZWOLNIŁ SIE TERMIN OD 27.08.19 D0 31.08.19 CENA DOBA ZA DOMEK  4-os.200,00ZŁ.  OD 31.08.10 DOBA 180ZŁ. DOMKI 5-OS. OD 29.08.19  DOBA 200ZŁ;                                Domki letniskowe z basenem i dostępem do prywatnej plaży.  Proponujemy Państwu wynajęcie jednego z CZTERECH domków letniskowych. TRZY  domki w zabudowie szeregowej przeznaczone do wypoczynku do 5 osób i JEDEN domek wolnostojacy przeznaczony do wypoczynku do 4 osób . Domki znajdują się  w miejscowościBogaczewo(na trasie Giżycko-Mikołajki)                                                                                                         Bogaczewo to typowa wieś letniskowa położona nad jeziorem Bocznym(południowo-zachodnia zatoka jez.Niegocin),na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. OPIS OBIEKTU:                                                                                                                                                  Domki położone są, na ogrodzonej wysoka palisada,dozorowanej...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."