Domy całoroczne na Mazurach nad jeziorem OKAZJA!  (Domki)

  Rybical

Domy całoroczne na Mazurach  nad jeziorem OKAZJA!
ilość miejsc
16 (2 domki)
ceny od
telefon

691... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

WOLNE TERMINY: DOM A SIERPIEŃ: OD18 DO 31 DOM B OD 23 sierpnia

DOMY CAŁOROCZNE O WYSOKIM STANDARDZIE W RYBICALU K/RYNU    300zł/doba    WOLNE TERMINY: DOM A SIERPIEŃ: OD18 DO 31 DOM B OD 23 DO 31 sierpnia     KAŻDY DOM POSIADA miejsce do spania dla 6 osób   Dom A: trzy pokoje posiadają po jednym łóżku 2-osobowym,a w jednym z pokoi znajduje się dodatkowo kanapa 2 os. Dom B: trzy pokoje posiadają po jednym łóżku 2-osobowym,a w jednym z pokoi znajduje się dodatkowo kanapa 2 os., na parterze w salonie znajduje się rozkładana sofa 2-osobowa   Dom piętrowy całoroczny z następującym wyposażeniem:   PARTER salon z kominkiem oraz aneksem kuchennym - pełne wyposażenie kuchnia gazowa z piekarnikiem elektrycznym, lodówka, kuchenka mikrofalowa komplet garnków, patelni, talerzy, sztućców, szklanek duży stół z 6 krzesłami+ komoda(DOM A) ; duży stół z 8 krzesłami + komoda(Dom B) łazienka z natryskiem,WC, umywalka zadaszony taras   PIĘTRO 3 pokoje (w pokojach znajduja się łóżka 2-os, szafki nocne, komoda,...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 8 osobowy (2)

img3
  • za domek od 350 PLN

Domek 8-osobowy A w Rybicalu k./Rynu, blisko jeziora i lasu, wysoki standard

img3
  • za domek od 350 PLN

Domek 8-osobowy B w Rybicalu k./Rynu, blisko jeziora i lasu, wysoki standard

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."