Całoroczny Dom Gościnny AGA w pobliżu jeziora i lasu  (Kwatery i pokoje)

22 lipca 23 Kruklanki

Całoroczny Dom Gościnny AGA  w pobliżu jeziora i lasu
ilość miejsc
20 (9 pokoi)
ceny od
telefon

502... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

  Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.kruklanki.biz Kruklanki - osada położona jest nad jeziorem Gołdopiwo  I klasie czystości i strefie ciszy, na skraju Puszczy Boreckiej. Do dyspozycji gości pokoje (w pełni wyposażone z łazienkami) w domu wolnostojącym położonym w pobliżu lasu i jeziora. Wyposazenie pokoi : przedpokój, łazienka z elektr. suszarką do ręczników, lodówka, RTV, wiatraczek stolikowy CENNIK: - pokój 1 osobowy - od 80 zl -pokój 2 osobowy - od 120 zl - pokój 3 osobowy (2 pokoje)  - od 165 zl - pokój 4 osobowy (2 pokoje)  - od 210 zl Wyżywienie na życzenie! -Informacje dodatkowe: wypożyczalnia rowerów - na miejscu wypożyczalnia sprzętu wodnego - na miejscu jazda konna - 3 i 4 km kąpielisko strzeżone – 15 min. pieszo kościół rzymsko-katolicki - 200m cerkiew grecko-katolicka - 400m cerkiew prawosławna - 150m kort tenisowy i boisko - 200m las - 300m najbliższa...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 1-osobowy (1)

img3
  • za pokój od 80 PLN

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."